Dominik Pajewski

06.08.2020 (10:39)

Litza tłumaczy rezygnację z koncertu w WarszawieRezygnacja Luxtorpedy z koncertu w Warszawie, wywołała sporą dyskusję wśród fanów. Robert ''Litza'' Friedrich postanowił skomentować całą sytuację, przedstawiając swoje zdanie na temat całego zamieszania.

Rezygnacja zespołu Luxtorpeda z koncertu w Warszawie, który miał odbyć się 14 sierpnia 2020 roku pod nazwą ''Wolny Świat'', wywoła burzę. Impreza organizowana przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach obchodów stulecia zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, miała zgromadzić na jednej scenie takich artystów jak wspomniana Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Kękę, Apteka i Hungarica. To właśnie przez ostatni zespół wytworzył się problem, przez co artyści zrezygnowali z imprezy. Całą sytuację skomentował Robert ''Litza'' Friedrich.

LUXTORPEDA I MALEO REGGAE ROCKERS REZYGNUJĄ Z WYSTĘPU W WARSZAWIE. O CO CHODZI?

 

Litza o rezygnacji z koncertu w Warszawie: Bardzo chcemy, żeby to, co robimy nie dzieliło ludzi

W wywiadzie dla Macieja Kowalskiego z WP.pl, Litza wypowiedział się szerzej na temat rezygnacji z koncertu:

To, co się teraz dzieje, to - nie będę ukrywał - przepychanki organizatorów. Ale oczywiście u podstaw tej awantury leży nasz wyraźny sprzeciw wobec wplątywania nas w sprawy, z którymi nie chcemy być łączeni. (...)  Odpowiem najogólniej, jak się da: chcemy jedności w Polsce i na świecie, jedności między wszystkimi. Bardzo chcemy, żeby to, co robimy nie dzieliło ludzi. A ta sprawa mogła ich podzielić. Nie mamy jednolitego stanowiska w zespole, mamy różne zdania, ale od zawsze panuje wzajemny szacunek. Słuchamy się nawzajem, uznajemy swoje zdanie, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok. Ja sam, jako osoba, ojciec, dziadek, katolik, nie pozwolę się traktować instrumentalnie, a w tej sytuacji było duże niebezpieczeństwo, że tak się może stać.

GUNS N' ROSES PRZEKŁADAJĄ TRASĘ KONCERTOWĄ I JAK SIĘ OKAZUJE, NIE WRÓCĄ DO WARSZAWY!

Warto dodać, że na początku października pojawi się nowa płyta zespołu Luxtorpeda. Niedawno grupa podzieliła się informacją, że prace nad krążkiem dobiegają końca.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Swiernalis - Szybka seria szybkich pytań

  2020-09-18
  Swiernalis coraz bardziej przebija się do świadomości odbiorców, dzięki czemu coraz więcej osób słucha jego utworów. Artysta wpadł do nas, by odpowiedzieć na pytania w naszej szybkiej serii.
 • Oto następca Marilyna Mansona? Młody raper zaczyna podbijać sieć

  2020-09-18
  Marilyn Manson nadal pozostaje aktywnym wykonawcą, jednak słychać na jego płytach, że klimat i styl robi się trochę bardziej stonowany, niż w latach 90-tych. Jeśli brakuje wam ''starego Mansona'', to z pewnością spodoba wam się to co robi The Well Runs Red.  
 • Żona Gienka Loski opowiedziała o ostatnich dniach muzyka

  2020-09-18
  Śmierć Gienka Loski była szokiem dla wielu osób i świata muzycznego. Żona artysty postanowiła wspomnieć, jak wyglądały ostatnie dni artysty.
 • PlayStation 5 - cena, premiera, wygląd

  2020-09-18
  PlayStation 5 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez graczy. Sony ujawniło wszystkie szczegóły nowej konsoli oraz jej finalny wygląd. Co wiemy o PS5? Jaka jest cena nowej wersji konsoli?
 • Puscifer wracają z nowym singlem, jednocześnie zdradzając szczegóły krążka

  2020-09-18
  Fani Puscifer muszą być wniebowzięci, ponieważ ich ulubiona ekipa właśnie wydała singiel. Jakby tego było mało, zapowiedziano nowy album! 
 • Megadeth, Slayer i Anthrax zawdzięczają wszystko Metallice? Tak twierdzi jeden z muzyków

  2020-09-18
  Wielka Czwórka Thrash Metalu zapisała się w historii muzyki bardzo wyraźnie, jednak od lat trwa konflikt między fanami zespołu. Kto jest najbardziej autentyczny w tym co robi, no i od kogo to się zaczęło? Według basisty Megadeth, należy dziękować Metallice za wszystko.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz