Anna Skalik

31.03.2014 (12:38)

Kiedy jest lany poniedziałek? Sprawdź i posłuchaj rockowych numerów związanych z wodą. [VIDEO]Śmigus dyngus, czyli po prostu lany poniedziałek - kiedy jest w 2014? Wypada w drugiej połowie kwietnia. Zobacz dokładną datę, dowiedz się jaka będzie pogoda w lany poniedziałek i posłuchaj rockowych hitów na temat wody.

Lany poniedziałek, zwany też śmigusem dyngusem, wypada w tym roku dokładnie 21 kwietnia 2014. Jest to drugi dzień świąt wielkanocnych 2014, których termin jest ruchomy.

Co ciekawe, w ubiegłym roku lany poniedziałek przypadł dokładnie w prima aprilis, czyli 1 kwietnia 2013. Jaka będzie pogoda w śmigus dyngus 2014? Prognozy wskazują słoneczną, ciepłą aurę. Jak wiadomo, taka pogoda sprzyja żartom, związanym z tradycją lanego poniedziałku.

>>> Kiedy święta wielkanocne? Sprawdź datę i posluchaj numeru kapeli Wielkanoc <<<

Na zbliżający się lany poniedziałek 2014 prezentujemy Wam bardziej i mniej znane rockowe numery nawiązujące do wody.

Happysad - Taką Wodą Być
Sex Bomba - Woda, Woda, Woda
Coldplay -
Every Teardrop Is A Waterfall
Bruce Springsteen - The River
The Beatles - RainJimi Hendrix -
May This Be Love (Aka Waterfall)ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Grammy 2020: Ozzy i Sharon Osbourne wśród prezenterów tegorocznej gali

  2020-01-24
  Mimo kłopotów zdrowotnych Ozzy zdecydowanie nie zamierza zwalniać tempa ani siedzieć w domu. Muzyk i jego żona dołączyli do grona prezenterów, których zobaczymy na tegorocznej gali wręczenia nagród Grammy.
 • Wiedźmin - ścieżka dźwiękowa z serialu Netflixa już dostępna! Co usłyszymy na soundtracku?

  2020-01-24
  Wiedźmin Netflixa był bez dwóch zdań jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali 2019 roku, a po premierze, która miała miejsce w grudniu, okazał się także jednym z najchętniej oglądanych. Fani produkcji musieli jednak naczekać się trochę na pełną ścieżkę dźwiękową, która w serwisach streamingowych ukazała się 24 stycznia.
 • Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!

  2020-01-23
  Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.
 • Joker w szczerym zwiastunie. Tak Screen Junkies wyśmiali film [WIDEO]

  2020-01-23
  Joker to niekwestionowany sukces artystyczny i komercyjny, który jeszcze długo będzie komentowany i wspominany. Screen Junkies postanowili trochę pożartować z Jokera i pokazać mega szczery trailer.
 • 5- letni fan Slipknota, który naśladował perkusistę, sam świetnie gra na bębnach [WIDEO]

  2020-01-23
  Niedawno serca fanów Slipknota oraz samego zespołu, podbił 5-letni chłopiec, którzy na koncercie Slipknota naśladował ruchy bębniarza. Okazuje się, że 5-letni fan świetnie gra na bębnach!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz