Krzysztof Zawistowski

26.10.2015 (08:09)

IRON MAIDEN W POLSCE 2016: Bruce Dickinson - 5 rzeczy, których o nim nie wiedzieliście [VIDEO]Koncert Iron Maiden w Polsce odbędzie się 3.07.2016 we Wrocławiu. Przed występem Iron Maiden w Polsce prezentujemy listę pięciu faktów, których nie wiedzieliście o wokaliście zespołu!

Bruce Dickinson jest prawdziwym człowiekiem renesansu, albo w słownictwie XXI w., ma doskonale opanowany multitasking. Jest wokalistą jednego z najważniejszych i największych zespołów metalowych w historii, pilotem, uznanym w świecie managerem, producentem sprzętu sportowego, pisarzem, rysownikiem, radiowym DJ-em. Robi wrażenie. Według nas Bruce Dickinson ma najlepszą pracę na świecie, bez względy na zarzuty o komercjalizacji i odejściu Iron Maiden od metalu, facet jest rockandrollowym wokalistą, świetnie się przy tym bawi i rewelacyjnie zarabia. Spełnienie marzeń.

Rockowe początki. Pierwszą rockowa piosenką, jakiej słucha Bruce było She Loves You The Beatles. Pierwszy albumem In Rock Deep Purple. Pierwsza nagraną piosenką Dracula zespołu Shots.

Niechciane dziecko. Paul Bruce Dickinson urodził się gdy jego rodzice byli jeszcze nastolatkami. Początkowo matka próbowała usunąć ciąże, ale aborcja nie powiodła się. Wokalista był wychowywany przez pierwsze 7 lat dzieciństwa przez dziadków. Potem bez problemu godził się na szkoły z internatem. Jak sam mówi nigdy nie stworzył prawdziwej więzi ze swoimi rodzicami, ani siostrą.

Olimpijczyk Bruce Dickinson.
W młodości frontman Iron Maiden ćwiczył szermierkę. Był siódmym zawodnikiem w Wielkiej Brytanii. Zbierał też sprzęt szermierczy w trasę. Podobno miał też jechać na olimpiadę do Barcelony w 1992, ale wyjazd kolidował z trasą. Jest właścicielem firmy Duellist produkującej sprzęt dla szermierzy.

Misja pokojowa w Sarajewie. W grudniu 1994 Bruce Dickinson z zespołem zagrał w Sarajewie. Koncert odbył się dla i na zaproszenie sił pokojowych ONZ stacjonujących w mieście.

Bruce Force One w Polsce. Powszechnie wiadomo, że wokalista Iron Maiden jest zawodowym pilotem. Dickinson pilotuje samolot Iron Maiden Ed Force One od czasu Somewhere Back in Time World Tour 2008-2009. Samolot trafił do Polski, wydzierżawiła go firma Air Italy Polska. Bruce Dickinson sterował maszyna podczas pierwszego lotu z Warszawy do Hurgady 25 kwietnia 2008.

Iron Maiden - Run To The HillsWach - Powietkin online: gdzie obejrzeć walkę na żywo?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Członkowie Queen mają kontakt z Johnem Deaconem? Czy jest szansa na wspólne granie?

  2020-10-20
  Zespół Queen nadal koncertuje, grając koncerty z Adamem Lambertem i ciesząc się pozytywnym przyjęciem ze strony fanów. Fani pytają ciągle, co z Johnem Deaconem, który przestał występować w 1997 roku. Okazuje się, że Brian May wie co dzieje się z zespołowym przyjacielem.
 • Najstraszniejsze horrory świata wybrane! Naukowcy przedstawili listę

  2020-10-20
  Jeżeli zawsze kłóciliście się ze znajomymi o to, który horror jest najstraszniejszy, to teraz nie ma wątpliwości. Naukowcy stworzyli listę, która pokazuje, które horrory najbardziej straszą ludzi.
 • Lana Del Rey udostępnia premierowy teledysk. Numer zapowiada nowy album

  2020-10-20
  Lana Del Rey jest jedną z tych artystek, która ma fanów w różnych kręgach. Artystka zaprezentowała najnowszy singiel, który zapowiada premierowe wydawnictwo.
 • Nowy sezon Dextera nie będzie kontynuacją? Twórcy tłumaczą o co chodzi

  2020-10-20
  Dexter to jeden z tych seriali, który do dzisiaj jest bardzo dobrze wspominany przez fanów, nie licząc ostatniego sezonu. Twórcy postanowili powrócić do tematu Dextera i zapowiedziano nowy sezon! Teraz wiemy, w jakim czasie zostanie osadzona historia.
 • Nowa płyta SOAD powstanie? Shavo Odadjian: jestem optymistą

  2020-10-20
  Nowa płyta System Of A Down jest wyczekiwana od 15 lat i spokojnie można stwierdzić, że chyba nie doczekamy się tego krążka. Shavo Odadjian, ma jednak pozytywne spojrzenie na ten temat.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz