Dominik Pajewski

01.07.2020 (14:37)

Ile zarabia prezydent? Na jaką kwotę może liczyć głowa państwa?Ile zarabia prezydent? Takie pytanie pojawia się często, a w obliczu wyborów, coraz więcej osób chce wiedzieć, na jakie zarobki może liczyć głowa państwa. Czy są to faktycznie tak duże pieniądze?

Ile zarabia prezydent? To pytanie pojawia się często, a gdy w kraju odbywają się wybory, coraz więcej osób zastanawia się, ile zarabia głowa państwa? Okazuje się, że nie każdy prezydent zarabia tyle samo, a zarobki są zależne od ilości obowiązków. No to jak to jest z tą wypłatą dla prezydenta?

THE ROLLING STONES CHCĄ POZWAĆ DONALDA TRUMPA. O CO CHODZI?Ile zarabia prezydent? Czy głowa państwa może liczyć na wysokie zarobki?

Business Insider Polska dotarł do informacji, ile zarabia prezydent naszego kraju. Wszystko składa się na części składowe, a dokładniej w 2019 roku kwota bazowa wynosiła 1789,42, jednak, gdy zsumuje się wszystkie części składowe,wynagrodzenie zasadnicze wynosi 12, 525,94 zł. Do tego, mamy dodatek funkcyjny w wysokości 5368,26 zł oraz dodatek za wysługę lat - 2505,19zł. Wszystko to składa się na sumę 20 339 złotych brutto. 

Warto dodać, że ta kwota jest liczona na dwie osoby, bo jeszcze na pierwszą damę, która w czasie kadencji swojego prezydenta nie może podjąć pracy. Warto dodać, że prezydent po zakończeniu kadencji, otrzymuje emeryturę, która składa się z 75% wynagrodzenia bazowego.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Warszawski Vüjekväsyl przedstawił czwarty album

  2020-08-05
  Ukazała się czwarta płyta w dyskografii warszawskiej grupy Vüjekväsyl na czele której stoi Tomasz Wasyłyszyn znany jako lider powstałej w 1987 roku nowofalowej Cytadeli.
 • Netflix udostępnia zwiastun i plakat serialu Ratched z Sarah Paulson w roli głównej

  2020-08-05
  Historia twórcy American Horror Story o początkach jednej z najbardziej kultowych postaci światowego kina — siostry Ratched.
 • POLSKI FESTIWAL STAND-UPU 2020 - SZCZEGÓŁY IMPREZY

  2020-08-05
  Polski Festiwal Stand-upu to wielkie 3 dniowe święto, które jednoczy całe środowisko komediowe. Co roku w Warszawie pojawia się ponad 60 komików, którzy oprócz komediowego sznytu mogą zbić z Wami piątkę i uraczyć Was krótką rozmową. Różnorodność festiwalu jest jego znakiem firmowym dlatego każdy dzień obfituje w inne wydarzenia.
 • Polscy kandydaci do Oscara - kto ma szansę zawalczyć o statuetkę?

  2020-08-05
  Gala Oscarów budzi co roku dużo emocji i również w Polsce pobudza wyobraźnie wielu osób. Poznaliśmy kandydatów z naszego kraju, którzy będą starać się o zdobycie Oscara.
 • Guns N' Roses przekładają trasę koncertową i jak się okazuje, nie wrócą do Warszawy!

  2020-08-05
  Guns N' Roses mieli zagrać w Polsce w 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, cała trasa została przełożona. Okazuje się, że mimo przełożenia koncertów, nie zobaczymy zespołu w naszym kraju.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz