Dominik Pajewski

03.06.2019 (11:08)

Dlaczego palma w Warszawie ma zwiędle liście? Jest odpowiedźPalma na środku ronda de Gaulle'a w Warszawie, na stałe wpisała się w krajobraz stolicy, także dla warszawiaków nie jest niczym niezwykłym. Ostatnio jednak, słynna instalacja zwróciła na siebie uwagę, ponieważ liście wyglądały bardzo źle. O co chodzi? Dlaczego palma ma zwiędłe liście?

Palma na rondzie de Gaulle'a w Warszawie, to dla mieszkańców stolicy normalny element krajobrazu, a dla turystów stały punkt odwiedzin. Widok palmy na środku ronda nikogo już za specjalnie nie dziwi i od 2002 roku, jest to coś, bez czego ciężko byłoby sobie wyobrazić okolice centrum. Ostatnio jednak palma mocno się zmieniła, a jej liście wyglądały na zwiędnięte. Co się stało?

ELTONOWI JOHNOWI ZABRAKŁO W FILMIE O NIM SEKSU I NARKOTYKÓW

 

Dlaczego liście palmy w Warszawie zwiędły? Jest odpowiedź

Palma w Warszawie stoi od 2002 roku i jest to instalacja pod nazwą 'Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” autorstwa Joanny Rajkowskiej. Co jakiś czas palma jest poddawana renowacji, jednak tym razem chodzi o coś więcej. Jak powiedziała artystka w wywiadzie dla warszawa.wyborcza.pl:
 
Wymieniliśmy sztuczne zielone liście na prawdziwe, ale martwe. Uśmiercenie palmy nastąpiło z okazji Światowego Dnia Środowiska. Projekt „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” przepoczwarza się i absorbuje różne energie. Tym razem to energia lęku o to, że jako gatunek zmierzamy na skraj przepaści. Unicestwiamy ekosystem, od którego zależy nasza egzystencja.


Teraz z pewnością zwrócicie uwagę na palmę w Warszawie, tym bardziej, że przekazuje coś bardzo ważnego.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • The Rumjacks - 6 koncertów w Polsce: bilety, daty, miejsca trasy Saint Patrick’s Tour 2020

  2020-01-21
  The Rumjacks powracają do Polski! Australijski zespół rockowy z Sydney odwiedzi nasz kraj z sześcioma koncertami! Najważniejsze informacje dotyczące trasy Saint Patrick’s Tour 2020 podrzucamy na EskaROCK.pl. Organizatorem koncertów jest Agencja Handlowo-Artystyczna "OSKAR" s.c.
 • 5-letni fan Slipknota oczarował zespół! On chyba zostanie perkusistą

  2020-01-21
  Slipknot widzieli już wiele, jednak zdarzają się sytuacje, które zaskakują zespół nawet teraz. Jedną z takich sytuacji jest 5-letni fan grupy, który dosłownie rozwalił system.
 • Steven Seagal jako Wiedźmin. Zabawny deep fake trafił do sieci

  2020-01-21
  Wiedźmin podbija serca krytyków i fanów, chociaż nie wszystkich. Postanowiono pokazać, co by było gdyby Wiedźmina zagrał sam Steven Seagal.
 • Ed Sheeran pojawił się w ostatniej części Gwiezdnych Wojen. Kogo zagrał?

  2020-01-21
  Ed Sheeran lubi zaskakiwać fanów, a na dodatek sam jest miłośnikiem Gwiezdnych Wojen, o czym też często wspominał. Okazuje się, że wokalista pojawił się w ostatniej części gwiezdnej sagi. Kogo zagrał?
 • Muzycy Nirvany i The Doors zagrają wspólny koncert

  2020-01-21
  O takim koncercie wielu fanów z pewnością marzyło. 23 stycznia 2020, na jednej scenie pojawią się muzycy Nirvany i The Doors. Co skłoniło artystów do takiego występu?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz