Dominik Pajewski

03.06.2019 (11:08)

Dlaczego palma w Warszawie ma zwiędle liście? Jest odpowiedźPalma na środku ronda de Gaulle'a w Warszawie, na stałe wpisała się w krajobraz stolicy, także dla warszawiaków nie jest niczym niezwykłym. Ostatnio jednak, słynna instalacja zwróciła na siebie uwagę, ponieważ liście wyglądały bardzo źle. O co chodzi? Dlaczego palma ma zwiędłe liście?

Palma na rondzie de Gaulle'a w Warszawie, to dla mieszkańców stolicy normalny element krajobrazu, a dla turystów stały punkt odwiedzin. Widok palmy na środku ronda nikogo już za specjalnie nie dziwi i od 2002 roku, jest to coś, bez czego ciężko byłoby sobie wyobrazić okolice centrum. Ostatnio jednak palma mocno się zmieniła, a jej liście wyglądały na zwiędnięte. Co się stało?

ELTONOWI JOHNOWI ZABRAKŁO W FILMIE O NIM SEKSU I NARKOTYKÓW

 

Dlaczego liście palmy w Warszawie zwiędły? Jest odpowiedź

Palma w Warszawie stoi od 2002 roku i jest to instalacja pod nazwą 'Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” autorstwa Joanny Rajkowskiej. Co jakiś czas palma jest poddawana renowacji, jednak tym razem chodzi o coś więcej. Jak powiedziała artystka w wywiadzie dla warszawa.wyborcza.pl:
 
Wymieniliśmy sztuczne zielone liście na prawdziwe, ale martwe. Uśmiercenie palmy nastąpiło z okazji Światowego Dnia Środowiska. Projekt „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” przepoczwarza się i absorbuje różne energie. Tym razem to energia lęku o to, że jako gatunek zmierzamy na skraj przepaści. Unicestwiamy ekosystem, od którego zależy nasza egzystencja.


Teraz z pewnością zwrócicie uwagę na palmę w Warszawie, tym bardziej, że przekazuje coś bardzo ważnego.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Till Lindemann powróci z drugim solowym krążkiem!

  2019-08-26
  Można stwierdzić, że Till Lindemann jest dosyć zapracowanym człowiekiem, który nie ma na nic czasu. Okazuje się jednak, że mimo dosyć intensywnej pracy z Rammstein, wokalista przygotowuje druga płytę swojego solowego projektu.
 • El Camino - tak wygląda zwiastun filmu ze świata 'Breaking Bad'

  2019-08-26
  Fani 'Breaking Bad' czekali na ten moment, odkąd ogłoszono, że są plany przedstawienia dalszej historii Jessy'ego Pinkmana. Teraz już wiemy, że filmowa kontynuacja będzie nosić tytuł 'El Camino', do sieci trafił także zwiastun produkcji.
 • John Travolta jest fanem Limp Bizkit? Aktor świetnie zna teksty zespołu

  2019-08-23
  Mówi się, że wszystko co złe w muzyce lat 90-tych zrobiła grupa Limp Bizkit. Jak się okazuje, fanem zespołu jest prawdopodobnie John Travolta, który zna teksty zespołu na pamięć. 
 • Fani odgadli, kim jest nowy członek Slipknota! Kto zastąpił Chrisa Fehna?

  2019-08-23
  Zespół Slipknot od zawsze był otoczony pewnego rodzaju aurą tajemnicy, która tylko budowała wizerunek. Fani postanowili wyśledzić, kim jest nowy członek zespołu i jak się okazuje, chyba udało się odgadnąć tożsamość muzyka.
 • Metallica w Warszawie 2019: można kupić płytę z zapisem koncertu na PGE Narodowym

  2019-08-23
  Koncert Metalliki w Warszawie, z pewnością spełnił oczekiwania fanów, którzy otrzymali set z najlepszymi numerami. Zespół pokazał, że ma nadal wiele energii, co też przełożyło się na atmosferę podczas wydarzenia. Wszystkim, którzy chcieliby przeżyć to jeszcze raz, Metallica postanowiła zrobić niespodziankę i to w postaci zapisu koncertu na płycie.
 • Kostka z koncertu Metalliki w Warszawie, jest do kupienia na Allegro za 200 zł!

  2019-08-23
  Podczas europejskiej trasy koncertowej, Metallica przygotowuje specjalne kostki, które mają nadrukowany symbol danego miasta oraz nazwę miejscowości i datę wydarzenia. W Warszawie również pojawiły się dedykowane kostki, które w dosyć dużej ilości były rzucane w stronę tłumu. Kilku szczęśliwców, którzy złapali pamiątkowe kostki, postanowili je sprzedaż na Allegro, cena jednak powala.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz