Dominik Pajewski

03.06.2019 (11:08)

Dlaczego palma w Warszawie ma zwiędle liście? Jest odpowiedźPalma na środku ronda de Gaulle'a w Warszawie, na stałe wpisała się w krajobraz stolicy, także dla warszawiaków nie jest niczym niezwykłym. Ostatnio jednak, słynna instalacja zwróciła na siebie uwagę, ponieważ liście wyglądały bardzo źle. O co chodzi? Dlaczego palma ma zwiędłe liście?

Palma na rondzie de Gaulle'a w Warszawie, to dla mieszkańców stolicy normalny element krajobrazu, a dla turystów stały punkt odwiedzin. Widok palmy na środku ronda nikogo już za specjalnie nie dziwi i od 2002 roku, jest to coś, bez czego ciężko byłoby sobie wyobrazić okolice centrum. Ostatnio jednak palma mocno się zmieniła, a jej liście wyglądały na zwiędnięte. Co się stało?

ELTONOWI JOHNOWI ZABRAKŁO W FILMIE O NIM SEKSU I NARKOTYKÓW

 

Dlaczego liście palmy w Warszawie zwiędły? Jest odpowiedź

Palma w Warszawie stoi od 2002 roku i jest to instalacja pod nazwą 'Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” autorstwa Joanny Rajkowskiej. Co jakiś czas palma jest poddawana renowacji, jednak tym razem chodzi o coś więcej. Jak powiedziała artystka w wywiadzie dla warszawa.wyborcza.pl:
 
Wymieniliśmy sztuczne zielone liście na prawdziwe, ale martwe. Uśmiercenie palmy nastąpiło z okazji Światowego Dnia Środowiska. Projekt „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” przepoczwarza się i absorbuje różne energie. Tym razem to energia lęku o to, że jako gatunek zmierzamy na skraj przepaści. Unicestwiamy ekosystem, od którego zależy nasza egzystencja.


Teraz z pewnością zwrócicie uwagę na palmę w Warszawie, tym bardziej, że przekazuje coś bardzo ważnego.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Quentin Tarantino wskazał najlepszy film dekady. Jaki tytuł został wyróżniony?

  2020-05-29
  Quentin Tarantino jest ogromnym autorytetem w świecie kina i każda wypowiedź na temat filmów, jest traktowana bardzo poważnie. Tym razem reżyser wskazał najlepszy film dekady, który tytuł został wyróżniony?
 • Open'er Festival 2021 - BILETY, DATA, LINE-UP

  2020-05-29
  Open'er 2021: poznaliśmy pierwsze szczegóły kolejnej edycji imprezy! Sprawdźcie, co planowane jednego z największych festiwali w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
 • Koncerty w czasie pandemii: trwają prace nad kombinezonem jak z Cyberpunka 2077

  2020-05-29
  W czasie pandemii koronawirusa, duże koncerty są praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Pojawiają się jednak mniejsze wydarzenia w Europie i w odpowiedzi na to, planowane jest stworzenie specjalnego kombinezonu, który miałby ułatwić przebywanie na koncertach ulubionych artystów.
 • #DźwigamKulturę - wsparcie osób technicznych pracujących przy produkcji koncertów

  2020-05-29
  #DźwigamKulturę to zbiórka dla ważnych, ale często niedocenianych i niewidocznych ludzi podczas koncertów, którzy zostali w tym momencie bez możliwości wykonywania swojego zawodu. Więcej szczegółów na EskaROCK.pl.
 • Chcieli zostać Spider-Manami i dali się ukąsić czarnej wdowie!

  2020-05-29
  Fani Spider-Mana są praktycznie na całym świecie i jak widać, niektórzy za bardzo biorą do siebie to, co pokazywany było w komiksach. Trzech chłopców, bardzo chciało być jak człowiek pająk, dlatego dali ukąsić czarnej wdowie, myśląc, że dzięki temu zyskają supermoce.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz