Anna Skalik

10.02.2014 (10:29)

Bracia - zespół rockowy Piotra i Wojtka Cugowskich w mędzynarodowym projekcie WAMI [VIDEO]Zespół Bracia, założony przez Wojtka i Piotra Cugowskich, bierze udział w projekcie muzycznym pod nazwą WAMI. W skład formacji wchodzą m.in. Doogie White, Marco Mendoza czy perkusista Black Sabbath - Vinnie Appice.

WAMI to nazwa międzynarodowego projektu muzycznego, skupiającego prawdziwe legendy rocka. Grają w nim m.in. Doogie White z Rainbow, Vinnie Appice - perkusista Black Sabbath oraz Marco Mendoza, basista Whitesnake i Thin Lizzy.

>>> Linkin Park w Polsce. Koncert 5 czerwca 2014 <<<

Dla polskich fanów ważny jest przede wszystkim polski akcent w WAMI. Otóż w projekcie udział wzięli Bracia Cugowscy wraz  w Jarkiem Chilkiewiczem, a także Iggy Gwadera - 16-letni gitarzysta grupy Anti Tank Nun. Ważne jest, że udział polskiej ekipy w projekcie WAMI jest znaczący: bracia Piotr i Wojtek Cugowski, Jarek Chilkiewicz oraz Iggy Gwadera skomponowali wszystkie utwory na płytę WAMI - Kill The King, są również producentami albumu.

>>> OWF 2014: bilety. Sprawdź, komu przysługuje 15% zniżki na bilet <<<

10 lutego 2014 miała miejsce premiera singla z płyty Kill The King WAMI - Guardian Of Your Heart. Zaśpiewał w nim Piotr Cugowski - wraz z Doogie White'em. Numer nie jest jeszcze ogólnodostępny (jedynie w serwisie iTunes), ale gdy tylko się pojawi, zaserwujemy Wam go na EskaROCK.pl.

Przypominamy, że w lutym 2014 pojawił się teledysk do singla Braci Po Drugiej Stronie Chmur. Zobaczcie klip z gościnnym udziałem Katarzyny Herman.


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Larry Wallis nie żyje. Przyczyny śmierci gitarzysty Motorhead

  2019-09-20
  Larry Wallis był oryginalnym gitarzystą zespołu Motorhead, znanym na całym świecie i cenionym muzykiem, producentem i kompozytorem. Fani pamiętają go również z innych grup, których był członkiem. 19 września internet obiegła tragiczna informacja o jego śmierci. Jaki były jej przyczyny? Dowiedzcie się więcej na ESKA Rock.pl 
 • Najstarsze polskie wulgaryzmy - skąd się wzięły? Jaka jest ich historia?

  2019-09-20
  Tak zwane 'brzydkie słowo' wymknęło się w życiu każdemu. Czasem jest to przerywnik w zdaniu, czasem wzmocnienie wypowiedzi. Innym razem określenie osoby, która dała nam się we znaki. Jak przekleństwa znalazły się w naszym codziennym języku? Które z nich jest tym najstarszym? Możecie się dowiedzieć już teraz! 
 • Mark Lanegan - koncert w Warszawie 2019 - bilety, miejsce, data występu legendy grunge'u

  2019-09-20
  Live Nation zaprasza na koncert Marka Lanegana. Amerykański muzyk wraz z zespołem wystąpi 19 listopada w warszawskiej Proximie. Szczegóły koncertu znajdziecie poniżej. 
 • Dzień bez samochodu 2019 - kiedy jeździć komunikacją miejską za darmo?

  2019-09-20
  Raz do roku w całej Europie organizowany jest Dzień bez samochodu. To wyjątkowe święto ma na celu wspomóc ratunek naszej planety, a jednocześnie my sami możemy poczuć się o wiele lepiej, gdy odpoczywamy od ciągłego szumu silników. Kiedy jest dzień bez samochodu 2019? Czy będziemy mogli jeździć komunikacją za darmo? 
 • Wrinkles the Clown - najbardziej przerażający klaun świata, który istnieje naprawdę! Kim jest?

  2019-09-20
  Chociaż zadaniem klauna jest wzbudzanie radości wśród dzieci, to niektóre przypadki mogą potwierdzać coś zupełnie innego! Wrinkles the Clown to postać, która może przyśnić się w najgorszych koszmarach. Najstraszniejsze jest jednak to, że w przeciwieństwie do Jokera... on jest prawdziwy! 
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-20
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz