Dominik Pajewski

24.07.2019 (15:32)

BMG & MOTÖRHEAD NA DRODZE KU DZIEDZICTWU ROCK’N’ROLLASPECJALNY BOX-SET DLA KOLEKCJONERÓW I FANÓW: „1979” WYDANIA DELUXE REEDYCJI DWÓCH KULTOWYCH ALBUMÓW: „OVERKILL” I „BOMBER”

Po wielu latach przygotowań Motörhead i BMG mają przyjemność ogłosić wydawnictwa skierowane do fanów zespołu, które przypominają karierę zespołu z lat 70’tych, 80’tych, 90’tych i początku XXI w.
 
Na pierwszy ogień idzie premiera ogromnego box setu: “Motörhead ‘79”. To wydawnictwo uświetnia 40. lecie dwóch albumów: „Overkill” i „Bomber”. Nowe wersje deluxe będą opakowane w twarde oprawy i bogate książeczki płytowe oraz pojawią się w wersjach CD i LP. Dodatkowo, w setach będą płyty z nigdy nie wydanymi płytami z okresu premiery tych płyt. Będą tam także wywiady i niepublikowane zdjęcia. 

Będą to trzy wersje: deluxe wersje CD i LP albumu „Overkill” i „Bomber” oraz box set zawierający obydwa wydania plus specjalne dodatki: “Motörhead ‘79”. Wszystkie sety zostały przygotowane wspólnie ze spadkobiercami wszystkich trzech członków zespołu: Iana “Lemmy’ego” Kilmistera, “Fast” Eddie’ego Clarke’a i Phil’a “Philthy Animal” Taylor’a.

“1979” Box Set zawiera:

*Obydwie płyty Overkill i Bomber w specjalnym masterze na 180 gramowych winylach, wykonanych z oryginalnych nagrań

*Dwie podwójne płyty z koncertami z trasy z 1979 roku 

 *40-stronnicowa książeczka w wersji magazynu muzycznego wypełniona nie publikowanymi zdjęciami I wywiadami 

* The Rest of ’79 Vinyl: utwory z stron B, wersje alternatywne i rzadko publikowane utwory

* No Class 7”: singiel ze specjalną okładką

* Program z trasy The Bomber

* Okładka I oryginalna wkładka do płyty Overkill 

* kolekcja badge’y ’79 

* Wszystko zapakowane w czarnym pudełku w stylu kurtki biker 

Buszując w prywatnych archiwach zespołu dostaliśmy pomoc od bliskich muzyków Motörhead z okresu 1979 r.,  jak i obsługi, technicznych oraz największych fanów. Tak więc jest to dzieło wspólne i wspólnie mamy przyjemność zaprezentować trzy wersje tego wydawnictwa. Lemmy zawsze starał się dać fanom najlepsze wersje każdego elementu swojej pracy i mamy nadzieję, że udało się nam spełnić ten wymóg.

 

TOP GUN POWRACA Z TOMEM CRUISEM I VAEM KILMEREM! POZNALIŚMY WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY 'TOP GUN: MAVERICK'
 

Wyzwanie, które nam przyświecało przy pracy nad box setem „1979” było pokazanie Motörfanom pełnego kontekstu historycznego i życia w czasach, gdy ukazały się te dwie klasyczne płyty. Rok 1979 był rokiem wybuchowym pod wieloma względami: obydwa te albumy wyszły w ciągu tego okresu, gdy Wielka Brytania przeżywała głęboki kryzys, który zaowocował strajkami. Był to czas rządów Margaret Thatcher, czasy brutalnych starć chuliganów na stadionach. No i był jeszcze Buggles i The Bee Gees!

9 marca 1979 roku miliony niczego nie spodziewających się widzów włączyło BBC chcąc obejrzeć Top Of The Pops. Zamiast wesołych popowych piosenek, zobaczyli hałaśliwy, brudny i ekstremalny rock’n’roll w wydaniu niezwykłego zespołu. Motörhead wykonał na żywo w telewizji utwór Overkill.

Hybryda punka, rocka i heavy metalu, zagrana z ogromną mocą pędzącej lokomotywy. To była moc natury basisty i wokalisty Lemmy’ego, gitarzysty Fasta’a i perkusisty Philthy Animal’a. Alchemiczna magia która iskrzyła z tego tria zmieniła życia milionów fanów na świecie. Członkowie zespołu byli prawdziwą rock’n’rollową kompanią braci, która pędziła jak rakieta, bez możliwości hamowania. To wszystko złożyło się na powstanie legendy. 

Overkill i Bomber to albumy-ikony, których legenda do dziś wpływa na rzesze kolejnych pokoleń muzyków i fanów na całym świecie i ze wszystkich gatunków muzycznych. 

Wszytskie szczegóły tych wydawnictw na stronie: www.iMotorhead.com 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz