Dariusz Król

30.05.2016 (11:50)

'Fallen Angels' - nowy album Boba Dylana czeka na Was w Kultowej godzinie!W tym tygodniu w Kultowej Godzinie mamy dla Was najnowszy album legendarnego Boba Dylana!
Słuchaj Eski ROCK codziennie po 10.00 - zaprasza Mariusz Nałęcz-Nieniewski.

12 Kompozycji najsłynniejszych amerykańskich twórców w niezwykłych interpretacjach Boba Dylana
 
20 Maja b.r. światło dzienne ujrzało nowe studyjne dzieło Boba DylanaFallen Angels. Na album złożyło się 12 słynnych amerykańskich utworów napisanych przez najważniejszych i najbardziej wpływowych amerykańskich twórców. Album po raz kolejny ukazuje talent Dylana jako wokalisty, aranżera i lidera zespołu.


37. Krążek w karierze, wyprodukowany przez Jacka Frosta, to pierwsza nowa muzyka barda od czasu wydanego w 2015 roku Shadows In The Night.
Tym razem Dylan na warsztat wybrał utwory autorstwa m.in. Johnny’ego Mercera, Harolda Arlena, Sammy’ego Cahna czy Carolyn Leigh. Materiał nagrano w Capitol Studios w Hollywood w ubiegłym roku. Jego poprzedni wybór amerykańskich klasyków – płyta Shadows In The Night z 2015 roku dotarła do TOP10 list najlepiej sprzedających się płyt w 17 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce. Płyta zyskała uznanie fanów i krytyki, podobnie jak sześć ostatnich dzieł Dylana, okrzykniętych jednymi z najlepszych dzieł w dyskografii tego uznanego artysty. W ciągu ostatnich 18 lat artysta otrzymał liczne nagrody Grammy, Oscara, Złotego Globa, odznaczony został także prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym cywilnym odznaczeniem w Ameryce. Otrzymał nagrodę Pulitzera, dwa doktoraty jak i inne wyróżnienia. W ciągu całej trwającej ponad 5 dekad karierze sprzedał ponad 125 milionów płyt.

Tracklista Fallen Angels:

1.  Young At Heart
2.  Maybe You’ll Be There
3.  Polka Dots And Moonbeams
4.  All The Way
5.  Skylark
6.  Nevertheless
7.  All Or Nothing At All
8.  On A Little Street In Singapore
9.  It Had To Be You
10. Melancholy Mood
11. That Old Black Magic
12. Come Rain Or Come Sh
13. ine

NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz