Uczennice

i

Autor: pixabay.com Uczennice

Zwolnieni z Teorii 2022 - projekty społeczne młodzieży z Radomia

2022-05-19 22:30

W olimpiadę Zwolnieni z Teorii każdego roku angażują się uczniowie i uczennice z całego kraju. Tak było i tym razem! Z naszego artykułu dowiecie się więcej na temat tego wyjątkowego projektu i poznacie wyróżnione projekty społeczne młodzieży z Radomia.

Zwolnieni z Teorii 2022 - tegoroczna edycja olimpiady połączyła we wspólnym działaniu uczennice i uczniów z całego kraju! Tak jak w poprzednich latach, młodzież pokazała niezwykłą kreatywność i wrażliwość społeczną. Efektem ich pracy są setki projektów tworzonych z myślą o poprawie sytuacji ludzi z najbliższego otoczenia. Zwolnieni z Teorii to także okazja do zdobycia doświadczeń, nauczenia się wielu przydatnych umiejętności, poznania inspirujących osób i uzyskania międzynarodowych certyfikatów! W olimpiadzie brały udział także szkoły z Radomia. Dowiedzcie się więcej na temat Zwolnionych z Teorii i poznajcie wyróżnione projekty młodzieży z miasta.

Kamil Semeniuk o transferze do Perugii

Zwolnieni z Teorii - młodzi ulepszają Świat

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to doskonała okazja dla licealistów i studentów chcących działać dla dobra społeczeństwa. Uczestnicy i uczestniczki przygotowują swoje projekty społeczne za pomocą platformy Zwolnieni z Teorii. Mogą przy tym liczyć na praktyczne wskazówki dotyczące realizacji i szybkie zdobycie doświadczeń z zakresu m.in. nawiązywania partnerstwa, pracy zespołowej czy tworzenia harmonogramów i budżetów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, zaś autorzy i autorki najlepszych projektów wyróżnieni zostają nagrodą "Złote Wilki". Więcej na szczegółowych informacji znajdziecie na stronie Zwolnieni z Teorii.

Grupa uczniów z Katolickiego LO im. św. Filipa Neri stworzyła zaś projekt mental.ist. To społeczne przedsięwzięcie służące uświadamianiu, edukacji i pomaganiu osobom dotkniętym chorobami psychicznymi, ich bliskim oraz wszystkim osobom zainteresowanym tematyką zdrowia psychicznego. Poprzez ciekawe relacje, posty i dyskusje z odbiorcami autorzy mantal.ist zamierzają pomóc zrozumieć, czym tak na prawdę są zaburzenia psychiczne i jak wpływają na życie. Więcej o mental.ist w poniższym wideo.

Zwolnieni z Teorii 2022 - wyróżnione projekty z Radomia

YourWay to projekt realizowany przez uczniów i uczennice z radomskiego Zespołu Szkół Elektronicznych. Ich przedsięwzięcie ma motywować młodych ludzi do zrobienia pierwszego kroku na drodze ku osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej. By dotrzeć do jak największej liczby osób, inicjatywę realizują w formie kampanii w mediach społecznościowych i serii rozmów z gośćmi z różnych branż, którzy zgodzili podzielić się swoim doświadczeniami. Odwiedził ich między innymi przedsiębiorca, programista oraz pilot. W podcastach poruszano wiele tematów, od zagadnień typowo zawodowych po ciekawe anegdoty. Rozmawiając z gośćmi twórcy YourWay przybliżają widzom rozwój z perspektywy specjalistów w swoich zawodach. Wywiady trafiają na YouTube i Spotify, a najciekawsze fragmenty znajdziemy na TikToku. Więcej o YourWay w poniższym wideo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zwolnieni z Teorii 2022 - projekty społeczne młodzieży z Radomia