Zrób zdjęcie i opisz miejsce, które nie wygląda już tak jak kiedyś z powodu zmiany klimatu [KONKURS]

i

Autor: Miasto Warszawa https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/wp-yw-zmian-klimatu-na-metropoli-warszawsk-konkurs-fotograficzny

"Zrób zdjęcie i opisz miejsce, które nie wygląda już tak jak kiedyś z powodu zmiany klimatu" [KONKURS]

2021-03-08 12:13

Urząd miasta ogłosił konkurs pt. "Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską". Na autorów najlepszych prac czekają m.in. cyfrowe aparaty fotograficzne, mikroskopy cyfrowe i czytniki do e-booków.

"Zaczynamy pierwszą edycję konkursu fotograficznego związanego ze zmianami klimatycznymi. Zrób zdjęcie i krótko opisz miejsce, które nie wygląda już tak jak kiedyś z powodu zmiany klimatu. Możesz też pokazać miejsce, które jest przykładem na to jak można zapobiegać negatywnym skutkom zmian klimatycznych" - zachęcają urzędnicy. Na autorów najlepszych prac czekają cyfrowe aparaty fotograficzne (Instax), czytniki do e-booków (Kindle Paperwhite 4), mikroskopy cyfrowe i nośniki pamięci. W pracy można np. pokazać miejsce, które jest przykładem na to jak można zapobiegać negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Prace konkursowe mogą przedstawiać także przykłady działań podejmowanych by walczyć ze zmianami klimatu. "Być może jeszcze rok temu przed Twoim blokiem nie było żadnej roślinności, a teraz są posadzone drzewa i krzewy, które będą pochłaniać dwutlenek węgla?" - piszą organizatorzy. To pierwsza edycja konkursu. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dzieci – uczniowie szkół podstawowych, młodzież – uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia oraz dorośli – osoby powyżej 26 roku życia.Prace można przesyłać do 15 kwietnia 2021 roku. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 22 kwietnia 2021 roku – w związku z obchodami Dnia Ziemi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wysoki stan wody w Wiśle
Sonda
Wielkanoc 2021. Czy rząd powinien wprowadzić na ten czas lockdown?
Źródło: "Zrób zdjęcie i opisz miejsce, które nie wygląda już tak jak kiedyś z powodu zmiany klimatu" [KONKURS]