Gotowanie

i

Autor: Pixaby

wiadomości

Żona uderzyła męża… kością, wyjętą z gotującej się zupy! Powód? Polityczny!

2024-04-10 9:30

Od wielu już miesięcy w naszym kraju naprawdę sporo się dzieje, zachodzą liczne zmiany o podłożu społeczno-polityczno-kulturowym. To, że wywołują one spory na arenie krajowej nie jest niczym nowym, konflikty rodzinne to już jednak zupełnie inna para kaloszy. Bo to właśnie w wyniku kłótni o podłoży politycznym doszło w Bartoszycach do zaskakującej sytuacji!

W niedzielę 7 kwietnia w całej Polsce odbywały się wybory samorządowe. Polacy, raptem pół roku po wyborach parlamentarnych, ponownie ruszyli do urn, by tym razem na kolejną kadencję wybrać władze lokalne. Część tych wyborów jest już rozstrzygnięta, w wielu przypadkach zaś konieczna okazała się być druga tura, która będzie miała miejsce w niedzielę 21 kwietnia.

Szeroko pojęta polityka to temat, który w naszym kraju budzi szczególne emocje i prowadzi do licznych sporów. Okazuje się, że konflikty o takim właśnie podłożu nie omijają również tych najmniejszych i najistotniejszych komórek społecznych - rodzin i małżeństw.

PORANEK ESKA ROCK - Toalety

"Kość niezgody"

Do zupełnie nietypowej sytuacji doszło w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie). To właśnie tam w jednym z domów małżeństwo miało tak bardzo pokłócić się o wynik lokalnych wyborów, gdzie to właśnie odbędzie się druga tura, że kobieta wyjęła kość, na której gotowała się zupa i... uderzyła nią męża! Obrażenia okazały się na tyle poważne, że konieczne było wezwanie karetki. Służby po przyjeździe na miejsce próbowały dowiedzieć się o okolicznościach zdarzenia, w wyniku czego okazało się, że za krwawiące rany męża odpowiada jego żona, co ona sama zresztą potwierdziła.

Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, gdzie okazało się, że ranę trzeba zszyć. Policja zaś zatrzymała kobietę, która w chwili popełnienia czynu była pod wpływem alkoholu (tak samo, jak ofiara), a wspomniane narzędzie zbrodni, czyli kość, zabezpieczono jako dowód w sprawie. Kobiecie za popełniony czyn grozi nawet do 7,5 roku więzienia tym bardziej, że była już ona karana za znęcanie się nad partnerem i otrzymała w związku z tym wyrok w zawieszeniu.

Spróbuj się w quizie z ortografii!

Quiz z ortografii. Komplet punktów tylko dla mistrzów!

Pytanie 1 z 10
"Ożeż" - czy łączna to poprawna forma tego wyrazu?