Zmiany w pobliżu Placu Grzybowskiego. Miasto zdradza plany

i

Autor: Pixabay Zmiany w pobliżu Placu Grzybowskiego. Miasto zdradza plany

Zmiany w pobliżu Placu Grzybowskiego. Miasto zdradza plany

2021-11-08 18:55

Szereg zmian już wkrótce czeka centrum Warszawy. Miasto przedstawiło projekt planu zagospodarowania przestrzennego wokół Placu Grzybowskiego. Znalazły się w nim m.in. nowe wyjście ze stacji metra Świętokrzyska, dodatkowe przejście dla pieszych, a także kolejne wieżowce. Teraz głos ws. zmian zabiorą mieszkańcy.

Zmiany w okolicy Placu Grzybowskiego

Szykuje się rewolucja w centrum. Miasto planuje spore zmiany w okolicy Placu Grzybowskiego. W przedstawionym projekcie planu zagospodarowania jest m.in. nowe wyjście ze stacji metra Świętokrzyska, dodatkowe przejście dla pieszych, a także kolejne wieżowce. Jak mówi rzeczniczka stołecznego ratusza, Monika Beuth-Lutyk - teraz plan zostanie przekazany mieszkańcom do konsultacji.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

- Wszystkie uwagi, pytania w ramach tego procesu będzie można zgłaszać. Nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale też instytucje, czy inne podmioty, które prowadzą swoją działalność w okolicach Placu Grzybowskiego - mówi Monika Beuth-Lutyk.

Mieszkańcy o zmianach przy Placu Grzybowskim

Mieszkańcy stolicy pozytywnie oceniają propozycje. - Każde zmiany są dobre, ważne, żeby ta Warszawa nie była tak mocno rozkopana. Mam nadzieję, że to w końcu zaplusuje. A im więcej drzew, tym lepiej dla nas, dla planety. A także bezpieczeństwo w związku z zebrą - mówi jeden z warszawiaków. - To bardzo potrzebne zmiany - wskazuje mieszkanka stolicy.

Czy masz niedobór magnezu?

Pytanie 1 z 8
Czy zauważyłeś, że włosy wypadają ci w większych ilościach niż zwykle?

Uwagi do przygotowanego projektu można zgłaszać do 22 grudnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zmiany w pobliżu Placu Grzybowskiego. Miasto zdradza plany