Robert Lewandowski podczas treningu

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Robert Lewandowski podczas treningu

Zmiany w kadrze narodowej: Pięciu zawodników nie może zagrać. Kto ich zastąpi?

2021-08-30 17:34

Zmiany w kadrze na najbliższe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. Pięciu zawodników nie jest gotowych do gry. Chodzi m.in. o kontuzje. Selekcjoner Paulo Sousa dodatkowo powołał dwóch graczy. Kto pojawił się na zgrupowaniu?

Z powodu urazów pauzować muszą Dawid Kownacki, Mateusz Klich, Sebastian Szymański, Kacper Kozłowski czy Krzysztof Piątek. Z tego powodu selekcjoner Paulo Sousa dodatkowo powołał dwóch graczy. Jednym z nich jest Kamil Piątkowski. - Chcieliśmy., by występował w kadrze do lat 21. Żeby więcej grał i się rozwijał w ten sposób, bo tego potrzebuje. Ale w aktualnej sytuacji kadrowej zdecydowaliśmy się go powołać - mówił selekcjoner Paulo Sousa.

Czytaj także: Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021. Kiedy grają Polacy? [TERMINARZ]

Do kadry powołano też Jakuba Kamińskiego. Selekcjoner rozważał powołanie Michała Karbownika, ale ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu. - Jest na etapie zmiany klubu. Myślami jest przy tym, a nie przy kadrze. Dlatego stwierdziliśmy, że tym razem go nie powołamy - dodał selekcjoner.

Mimo kontuzji na rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie stawił się Piotr Zieliński. Selekcjoner liczy, że pomocnik będzie do dyspozycji na mecz z Anglią. To spotkanie 8 września. Wcześniej, 2.09. mecz z Albanią, a trzy dni później pojedynek z San Marino.

Kilka godzin po konferencji prasowej selekcjonera, rzecznik PZPN poinformował, że Paulo Sousa zdecydował się na kolejne dwa dodatkowe powołania. Do kadry dołączą Bartosz Slisz i Damian Szymański.

Zgrupowanie już się rozpoczęło:

QUIZ: Rozpoznasz żony słynnych polskich piłkarzy?

Pytanie 1 z 10
Ta pani to żona...
Celia Krychowiak
SEKRETY piłkarzy [GROSICKI, LEWANDOWSKI, SZCZĘSNY] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #30
Źródło: Zmiany w kadrze narodowej: Pięciu zawodników nie może zagrać. Kto ich zastąpi?