Zamknięte przedszkola

i

Autor: BBC Creative / Unsplash Różne scenariusze twardego lockdownu: zamknięte żłobki, przedszkola, salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Zamknięcie przedszkoli i żłobków przesądzone?! Całkowity lockdown jeszcze w marcu 2021

2021-03-25 8:24

Zamknięcie przedszkoli i żłobków przesądzone?! Całkowity lockdown jeszcze w marcu 2021. W wielu miastach niektóre przedszkola i żłobki są zamknięte. Wszystko spowodowane jest transmisją koronawirusa w przedszkolach i żłobkach. Czy żłobki i przedszkola będą zamknięte przez rząd? Wiele na to wskazuje, jednak szczegóły dotyczące wytycznych działania żłobków i przedszkoli poznamy po dzisiejszej konferencji premiera oraz ministra zdrowia. Czy także i tutaj czeka nas całkowity lockdown?

Zamknięcie przedszkoli i żłobków przesądzone?! Całkowity lockdown jeszcze w marcu 2021. Czy przedszkola i żłobki będą otwarte? Na czwartkowej konferencji prasowej premiera oraz Ministra Zdrowia zapowiedziano, że tak. Dlaczego? Dyskusja o zamykaniu przedszkoli i żłobków przetoczyła się przez Polskę już jesienią. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział, iż żłobki i przedszkola będą zamknięte aż do 9 kwietnia. Będzie jednak jeden wyjątek. Przedszkola oraz żłobki będą otwarte dla dzieci pracowników służby zdrowia oraz służb porządkowych.

Pościg za piratem drogowym. Nagranie prosto z radiowozu

Zamknięcie przedszkoli i żłobków. Całkowity lockdown także i tutaj?

Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, "jeśli patrzymy w statystyki to również ograniczenie nauki w szkołach jest podstawowym elementem, który pomaga zredukować stopień zarażania się". Minister Zdrowia przyznał przyznał też, że jest to rozwiązanie tymczasowe i prawdopodobnie najmłodsi uczniowie po tym czasie przejdą na naukę hybrydową. Na razie jednak uczniowie szkół uczą się zdalnie. Co będzie z przedszkolami i żłobkami? Czy zamknięcie przedszkoli i żłobków także będą zamknięte? Minister Zdrowia przyznał na czwartkowej konferencji prasowej iż zamknąć trzeba także żłobki i przedszkola. Wszystkie dzieci będą musiały zostać w domu. Jak powiedział minister zdrowia, jedyną możliwością uczęszczania dzieci do przedszkoli i żłobków tylko pod warunkiem, iż rodzic jest pracownikiem medycznym lub pracownikiem służb mundurowych. Żłobki i przedszkola będą zamknięte od przyszłego tygodnia 27.03 do 9.04.

CAŁKOWITY LOCKDOWN DLA PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW? OD KIEDY?

Dzisiaj 25.03.2021 Minister Zdrowia oraz Premier ogłosili nowe obostrzenia, które obowiązywać mają już od najbliższej niedzieli. Zamknięcie żłobków i przedszkoli to jedna z opcji, która się spełniła. Tym obiektom już od jakiegoś czasu groził lockdown. Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, nowa odmiana koronawirusa, zdecydowanie szybciej się rozprzestrzenia i w wielu wypadkach to najmłodsi mogą być nosicielami choroby. Co równie ważne, nową odmianą zarażają się coraz częściej ludzie młodzi, który także coraz ciężej przechodzą chorobę. Właśnie dlatego wielu ekspertów chce, aby także przedszkola i żłobki zostały objęte całkowitym lockdownem. Minister Zdrowia oraz Premier zapowiedzieli dziś, iż przedszkola i żłobki będą więc zamknięte do 9 kwietnia.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Zamknięcie przedszkoli i żłobków przesądzone! Będzie jednak jeden wyjątek. JAKI?