Wystawa Jarocin - Stacja Wolność! już otwarta! Co można na niej zobaczyć?

i

Autor: Konrad Traczyk Wystawa "Jarocin - Stacja Wolność!" już otwarta! Co można na niej zobaczyć?

Wystawa "Jarocin - Stacja Wolność!" już otwarta! Co można na niej zobaczyć?

2021-06-04 17:50

Maanam, Dżem i Republika - to tylko niektóre z zespołów, które można było usłyszeć na Festiwalu w Jarocinie. Teraz w podróż w czasie można przenieść się za sprawą wystawy "Jarocin - Stacja Wolność". Ekspozycja dostępna jest w Sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nie brakuje zdjęć, muzyki i dokumentów.

"Jarocin - Stacja Wolność!"

Przeboje Manamu, Dżemu i Kultu - to tylko niektóre z propozycji, które można usłyszeć na wystawie "Jarocin - Stacja Wolność!". Ekspozycję można od dziś oglądać w Sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki. Jak mówi współorganizator wystawy, Krzysztof Sachs - umożliwia ona przeniesienie się w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz.

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

- Bardzo zależało nam na tym, żeby ta wystawa była wrażeniowa. Żeby można było - na tyle, na ile się da w centrum Warszawy - poczuć się jak w Jarocinie. Atakuje nas z każdej strony muzyka. Są też zdjęcia i dokumenty - mówi Krzysztof Sachs. 

Muzeum Polskiego Rocka

Wystawa to pierwszy krok do powstania w stolicy Muzeum Polskiego Rocka. - Etapem drugim będzie stała placówka - prawdopodobnie w jakiejś wynajętej, niewielkiej przestrzeni, ale już będąca stałym Muzeum Rocka. A jeśli to nam będzie dobrze szło, to będziemy pracować nad projektem inwestycyjnym, żeby powstało duże, spektakularne muzeum - tłumaczy Krzysztof Sachs.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24

Wystawę "Jarocin - Stacja Wolność!" można oglądać do 12 września.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wystawa "Jarocin - Stacja Wolność!" już otwarta! Co można na niej zobaczyć?