Wyposażenie rosyjskiej armii robi wrażenie: Klapki i ciepłe czapki robią furorę w sieci!

i

Autor: twitter.com

Wyposażenie rosyjskiej armii robi wrażenie. Stylowe klapki i czapki-uszatki robią furorę w sieci! [ZDJĘCIA]

2022-03-11 14:39

Wiele mówi się o sporym wyposażeniu rosyjskiej armii, nowoczesnym sprzęcie, wykfalifikowanym wojsku. Tymczasem Irańczycy weszli w posiadanie ubrań najeźdźców. Żartom w interencie nie ma końca! "Myślę, że te kapcie są najważniejsze"

Ukraińskie Ministerstwo Obrony zamieściło w mediach społecznościowych zdjęcia rosyjskiego wyposażenia wojskowego. Kadry pokazują jak "bardzo przygotowani" są rosyjski żołnierze. Na zdjęciach widać stylowe klapki i nakrycia głowy, którzy po powstydziłby się rosyjski fan mody? Ale czy żołnierz? W internecie głośno w sekcji komentarzy! 

Według rankingu Global Firepower z 2021 roku rosyjskie siły zbrojne stanowią drugą - po USA - siłę militarną na świecie z rocznym budżetem na cele obronne w wysokości 42,1 mld dolarów. Ciężko jednak doszukiwać się tych liczb bo zamieszczonych fotografiach. 

Jak na drugą armię na świecie, wygląda to dość skromnie. Myślę, że te kapcie są najważniejsze. Jeśli ich buty się rozpadną, zawsze jest to opcja awaryjna

- czytamy pod opublikowanymi zdjęciami. 

Na zdjęciach brak profesjonalnego wyposażenia, są za to czapki-uszatki, klapki i lekkie ubranie. Wbrew komunikatom kremlowskich władz, armia z Rosji nie jest właściwie przygotowana do wielotygodniowych walk na terenie bojowo nastawionej Ukrainy.

Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?
Olsztyn. Kierowca audi jechał całą szerokością drogi
Źródło: Wyposażenie rosyjskiej armii robi wrażenie. Stylowe klapki i czapki-uszatki robią furorę w sieci! [ZDJĘCIA]