Jastrząb

i

Autor: pixabay.com Jastrząb

Warszawska spółdzielnia ZATRUDNIA JASTRZĘBIA - ptak ma odpowiedzialne zadanie

2022-05-16 15:57

Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "Jary" zdecydowała się na zatrudnienie wyjątkowego pracownika. Jest nim... jastrząb. Ten drapieżny ptak będzie wykonywał swoje zadania przy ulicy Pięciolinii na Ursynowie. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Jastrząb pracownikiem spółdzielni? Tak! Co więcej, Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "Jary" już drugi raz zdecydowała się zatrudnić sokolnika ze specjalnie wyszkolonym ptakiem. To samo jest też miejsce pracy - ulica Pięciolinii na Ursynowie. SMB "Jary" zarządza budynkami w tym miejscu, a ptak wypełniał tam swoje zadania już w 2018 roku. Decyzja o sprowadzenia tam jastrzębia nie powinna dziwić nikogo, kto w okresie wiosenno-letnim choć raz spacerował po Pięciolinii. Cała ulica upstrzona jest ptasimi odchodami, a mieszkańcom i mieszkankom wrzaski wron oraz srok nie dają spokoju. Jastrząb ma zaprowadzić w tym miejscu porządek.

Tak wygląda schron przeciwatomowy w Warszawie

Jastrząb pojawi się o wschodzie i zachodzie Słońca

O sprawie pisał już serwis haloursynow.pl. Jak dowiedzieli się dziennikarze, sokolnik ma wypuszczać ptaka o wschodzi i zachodzie słońca, by wrony, sroki i gołębie zauważyły drapieżnika, nim jeszcze usiądą na gałęzie drzew przy ul. Pięciolinii. Jastrząb będzie wylatywał codziennie mniej więcej do końca maja. Po dwutygodniowej przerwie ptak z opiekunem pojawią się ponownie, by powtórzyć całe zadanie. W 2018 przyniosło to oczekiwany efekt. Mieszkańcy i mieszkanki przy Pięciolinii mają więc nadzieje, że ptasie wrzaski ucichną i tym razem, a chodniki staną się czystsze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawska spółdzielnia ZATRUDNIA JASTRZĘBIA - ptak ma odpowiedzialne zadanie