Warszawska foka świętuje 40 urodziny! Ma szesnaścioro wnucząt! [FOTO]

i

Autor: Canva.com / https://www.facebook.com/DrapieznikiWawZoo/photos/pcb.1609068012802817/1609067882802830 Zdjęcie poglądowe

Warszawska foka świętuje 40 urodziny! Ma szesnaścioro wnucząt! [FOTO]

2022-03-03 11:54

Jest łakomczuchem i za rybę zrobi niemal wszystko - tak opiekunowie mówią o Sławie. Foka 3 marca skończyła 40 lat! Wśród stada wyróżnia się zazwyczaj najjaśniejszym ubarwieniem (choć może się to różnić, w zależności od pory roku i linienia), jest największa oraz ma wielkie, okrągłe oczy.

Wiek 40 lat, to w foczym świecie dużo, Sława w naturalnym środowisku już by sobie nie poradziła. Ma problemy ze wzrokiem oraz z zębami, więc nie potrafiłaby ani nic upolować, ani się obronić. - piszą na Facebooku opiekunowie foczki. Na szczęście nie ma ona się czym martwić. Może spokojnie zajadać się smakołykami, a emerytura mija jej w relaksującej atmosferze z koleżankami - Nidą i Nami. Dziewczyny żyją w przyjaźni i tylko czasem posprzeczają się o drobiazgi - jak to kobiety. Zazwyczaj chodzi im o lepsze miejsce do opalania i prezentowania się odwiedzającym. 

Sława - focza mama z warszawskiego zoo

Była wspaniałą mamą i ciocią, troskliwie opiekowała się młodymi fokami i zdarzało się również, że karmiła szczenięta pozostałych samic.Od kilku lat jest już jednak na zasłużonej rozrodczej emeryturze i może cieszyć się spokojem wraz z pozostałymi naszymi fokami. - piszą opiekunowie foki. Cały post na jej temat znajdziecie poniżej.

Hymn Ukrainy na rzeszowskim Rynku

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do:
Źródło: Warszawska foka świętuje 40 urodziny! Ma szesnaścioro wnucząt! [FOTO]