Warszawa zrewitalizuje zaniedbane dzielnice. Wśród nich m.in. Praga Północ

i

Autor: Pixabay Warszawa zrewitalizuje zaniedbane dzielnice. Wśród nich m.in. Praga Północ

Warszawa zrewitalizuje zaniedbane dzielnice. Wśród nich m.in. Praga Północ

2021-10-14 18:49

Praga Północ, Praga Południe i Targówek - to według analiz stołecznych urzędników najbardziej zaniedbane dzielnice Warszawy. Dlatego zostaną objęte kolejnym programem rewitalizacji za półtora roku. Dotychczasowy, trwający od sześciu lat, za kilkanaście miesięcy zostanie zakończony. A pracy do wykonania jest jeszcze sporo...

Kolejne rewitalizacje na prawobrzeżu Warszawy

Praga Północ, Praga Południe i Targówek - to zdaniem stołecznych urzędników najbardziej zaniedbane dzielnice miasta. Dlatego zostaną one objęte kolejnym programem rewitalizacji za półtora roku. W tej sprawie trwają konsultacje społeczne. Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk podkreśla jednak, że w ramach dotychczasowego programu rewitalizacji zaplanowanego na lata 2015-2022 i tak udało się zrobić dużo.

MMA VIP 3 - Kto walczy? Kiedy będzie gala? ZAWODNICY | ESKA XD - Sportekspertka #33

- Z takiej sumy 5 proc. budynków, które były na Pradze Północ podłączone do centralnego ogrzewania, dzisiaj mamy 54 proc. Także skok jest niesłychany - mówi Monika Beuth-Lutyk.

Co powinno się zmienić na Pradze?

O to, co jeszcze powinno się zmienić zapytaliśmy mieszkańców Pragi Północ. - Jeszcze wiele! Jeszcze wiele kamienic do remontu - mówił jeden z mieszkańców. - Bardzo dużo mieszkań nie ma łazienki. Wiem, że znajomi mają ten problem. Są wspólne łazienki na klatkach - mówi mieszkanka Pragi.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?

Konsultacje miejskich urzędników z mieszkańcami dzielnic, które zostaną poddane rewitalizacji potrwają do 15 listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa zrewitalizuje zaniedbane dzielnice. Wśród nich m.in. Praga Północ