Warszawa wesprze restauratorzy i hotelarzy! Dorzuci 300 tys. złotych z oszczędności

2021-01-04 14:16

Poza dotacjami rządowymi, Warszawa chce dorzucić z własnego budżetu 300 tysięcy złotych na lokalną turystykę, która popadła w kryzys przez pandemię koronawirusa. Bo mimo wszystko, stolica powinna się dalej rozwijać i przetrwać te trudne czasy - tłumaczy miasto.

dr Michał Sutkowski: Musimy szczepić 2,5 mln. Polaków miesięcznie [Super Raport]

300 tys. złotych na warszawską turystykę

Sektor turystyki to jedna z gałęzi gospodarki, które szczególnie mocno ucierpiały w kryzysie wywołanym pandemią Covid-19. Dlatego prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych środków pochodzących z tegorocznych oszczędności, dla warszawskich przedsiębiorców zrzeszonych w Warszawskiej Organizacji Turystycznej (WOT). Ma do nich trafić 300 tys. złotych wsparcia.

- Turystyka zmaga się ze skutkami pandemii jak mało która branża. Obostrzenia wprowadzane przez rząd szczególnie mocno uderzają w firmy prowadzące działalność gastronomiczną, hotelarską czy wystawienniczą. Wielu właścicieli jest na skraju bankructwa, często ratując swoje biznesy wyprzedażą majątku i zaciąganiem kredytów, nie mając pewności czy w najbliższym czasie będą w stanie je spłacać – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. – Niestety kolejne rządowe tarcze tylko w niewielkim stopniu przekładają się na realną finansową pomoc przedsiębiorcom, w szczególności pomijając sektor turystyki przyjazdowej. Dlatego tak ważna jest pomoc samorządu w miarę jego finansowych możliwości – dodaje.

"Przedsiębiorcy nie są w tym sami"

W marcu, po wybuchu pandemii, został wprowadzony Program #WarszawaPomagaPrzedsiębiorcom, dzięki któremu stołeczni przedsiębiorcy otrzymali pakiet pomocowy, który w miarę możliwości samorządu poszerzany jest o kolejne elementy wsparcia. W ramach programu zostało na przykład uwzględnione wsparcie dla najemców w postaci obniżenia czynszu w lokalach miejskich. W sumie 32 miliony kosztowała miasto obniżka czynszu dla najemców. Takie zniżki od miasta dostało prawie 4 tys. osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Źródło: Warszawa wesprze restauratorów i hotelarzy! Dorzuci 300 tys. złotych z oszczędności