Warsaw Spire

i

Autor: AGC Glass Europe flickr.com / https://www.facebook.com/michal.pisz Warsaw Spire

Warszawa, jak Mordor - zaskakujący widok na Warsaw Spire [WIDEO]

2021-10-28 11:58

Kierując wzrok w stronę Warsaw Spire można się poczuć, niczym Frodo zmierzający do Mordoru. Wszystko za sprawą wizualizacji wyświetlanej na elewacji jednego z najwyższych budynków stolicy. W naszym artykule zobaczycie, jak to wygląda.

Warszawa ma swój Mordor na Domaniewskiej, a teraz zyskuje też własną Barad-dûr, Czarną Wieżę. We "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena, była to główna siedziba Saurona - potężnego czarnoksiężnika i głównego antagonisty powieści. W książce, Barad-dûr opisywano jako wysoką wieżę, nad którą płonęło wszystkowidzące oko Saurona, nieustannie wypatrujące każdego, kto był w posiadaniu magicznego Jedynego Pierścienia. Twórcy filmowej serii opartej na dziele angielskiego pisarza, wyobrażenie autora przenieśli na ekran w wyjątkowo efektowny sposób, dzięki czemu wszystkim w pamięci utkwiły sceny ukazujące przerażającą Czarną Wieżę. Jej warszawski odpowiednik, choć nie tak straszny, robi równie duże wrażenie.

Oko Saurona na Warsaw Spire

Ukończona w 2016 roku Warsaw Spire to jeden z najwyższych drapaczy chmur w stolicy. Liczący 220 m wysokości całkowitej budynek szybko wpisał się w warszawski "sky-line". Wyjątkową cechą wieżowca jest elewacja, na której wyświetlają się napisy i animacje. Jeden z mieszkańców Woli podzielił się w sieci nagraniem, na którym to właśnie Oko Saurona pokazuje się na Warsaw Spire. Zobaczcie, jak to wygląda:

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"

Uspokajamy - Warszawa nie została przejęta przez armię Mordoru. Oko Saurona na Warsaw Spire to część akcji promującej w Polsce stację Warner TV, która od grudnia zacznie emitować filmy i seriale wytwórni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa, jak Mordor - zaskakujący widok na Warsaw Spire [WIDEO]