Warszawa, jak Mordor - zaskakujący widok na Warsaw Spire [WIDEO]

2021-10-28 11:58

Kierując wzrok w stronę Warsaw Spire można się poczuć, niczym Frodo zmierzający do Mordoru. Wszystko za sprawą wizualizacji wyświetlanej na elewacji jednego z najwyższych budynków stolicy. W naszym artykule zobaczycie, jak to wygląda.

Warszawa ma swój Mordor na Domaniewskiej, a teraz zyskuje też własną Barad-dûr, Czarną Wieżę. We "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena, była to główna siedziba Saurona - potężnego czarnoksiężnika i głównego antagonisty powieści. W książce, Barad-dûr opisywano jako wysoką wieżę, nad którą płonęło wszystkowidzące oko Saurona, nieustannie wypatrujące każdego, kto był w posiadaniu magicznego Jedynego Pierścienia. Twórcy filmowej serii opartej na dziele angielskiego pisarza, wyobrażenie autora przenieśli na ekran w wyjątkowo efektowny sposób, dzięki czemu wszystkim w pamięci utkwiły sceny ukazujące przerażającą Czarną Wieżę. Jej warszawski odpowiednik, choć nie tak straszny, robi równie duże wrażenie.

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"

Oko Saurona na Warsaw Spire

Ukończona w 2016 roku Warsaw Spire to jeden z najwyższych drapaczy chmur w stolicy. Liczący 220 m wysokości całkowitej budynek szybko wpisał się w warszawski "sky-line". Wyjątkową cechą wieżowca jest elewacja, na której wyświetlają się napisy i animacje. Jeden z mieszkańców Woli podzielił się w sieci nagraniem, na którym to właśnie Oko Saurona pokazuje się na Warsaw Spire. Zobaczcie, jak to wygląda:

Uspokajamy - Warszawa nie została przejęta przez armię Mordoru. Oko Saurona na Warsaw Spire to część akcji promującej w Polsce stację Warner TV, która od grudnia zacznie emitować filmy i seriale wytwórni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa, jak Mordor - zaskakujący widok na Warsaw Spire [WIDEO]