Warmińsko-mazurskie. Powalone drzewa i zalane posesje. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy

i

Autor: Facebook: Miasto Kętrzyn Warmińsko-mazurskie. Powalone drzewa i zalane posesje. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy

Warmińsko-mazurskie. Powalone drzewa i zalane posesje. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy

2021-06-24 8:24

Przez województwo warmińsko-mazurskie w środę (23 czerwca) przeszedł kolejny front burzowy. Strażacy przy usuwaniu skutków burz interweniowali około 30 razy. Głównie byli wzywani do usuwania konarów i drzew leżących na drogach czy chodnikach, ale też do wypompowywania wody z piwnic i posesji.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem burz. Te po raz kolejny dały się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. Najwięcej szkód spowodowanych silnym wiatrem odnotowano w powiecie szczycieńskim, mrągowskim i kętrzyńskim.

- Większość interwencji dotyczyła usuwania konarów i drzew leżących na drogach czy chodnikach. Żadnych osób rannych w tych zdarzeniach nie było - przekazał PAP kpt Marcin Rezmer z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej. Strażaków wzywano też do wypompowywania wody z piwnic i posesji.

Raport z anteny 23.06, godz.10

W Kętrzynie - jak podały lokalne władze - na skutek nawałnicy zalanych zostało kilka piwnic i budynek stadionu. - Burza pojawiła się podczas treningu młodych teakwondzistów, którzy zostali natychmiast ewakuowani przez trenerów. Trwa wypompowywanie wody i prace zabezpieczające - podano w komunikacie kętrzyńskiego magistratu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Warmińsko-mazurskie. Powalone drzewa i zalane posesje. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy