W Warszawie działa ponad 280 punktów szczepień! Uruchomią też specjalny transport

2021-01-05 16:47

44 miejskie placówki znalazły się na rządowej mapie punktów szczepień przeciw koronawirusowi. W sumie w Warszawie będzie 281 takich punktów. Mapa ma być na bieżąco aktualizowana przez rząd. Warszawa chce też zapewnić transport do punktów sczepień osobom, które będą tego potrzebować.

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Nie ma planu, procedur. Szczepionki zalegają w magazynach

281 punktów szczepień już działa w Warszawie!

44 miejskie placówki znalazły się na rządowej mapie punktów szczepień przeciw koronawirusowi. W sumie w Warszawie będzie 281 takich punktów. Mapa ma być na bieżąco aktualizowana przez rząd. Warszawa będzie zapewniać transport do punktów sczepień osobom z ograniczoną mobilnością. Chodzi o seniorów, którzy będą szczepieni po medykach.

- Trwają konsultacje w tej sprawie. Wysłaliśmy pytanie do władz centralnych odnośnie sczepień dla osób starszych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych osób, które będą potrzebować transportu lub też opieki w czasie wykonywania szczepienia. Takich osób w Warszawie może być co najmniej tysiąc - mówi rzecznik miasta Karolina Gałecka.

Czytaj także: Zakaz palenia papierosów na balkonach i tarasach? Pomysł z Litwy może zawitać w Polsce

100 tys. osób zaszczepionych do końca stycznia

Na tzw. etapie zero Warszawa chce zaszczepić ponad 100 tysięcy osób. Do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowała połowa medyków, pracujących w warszawskich szpitalach. W całej Polsce obecnie jest prawie 6 tys. punktów szczepień. ​Warszawa szykuje się do kolejnego etapu. Po medykach będą seniorzy i nauczyciele. Jeszcze w tym tygodniu ma być wiadomo, jak dużo nauczycieli w Warszawie się zaszczepi. W tej chwili są zbierane deklaracje. - Wysłaliśmy do pracowników oświaty pytanie, jak dużo z nich chce się zaszczepić. Po 7 stycznia będziemy mieli informacje dotyczące deklaracji, które wpłynęły - tłumaczy Gałecka.

Czytaj także: Szczepienie przeciwko COVID-19: punkty szczepień MAZOWIECKIE. Gdzie odbywają się szczepienia przeciw koronawirusowi?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Źródło: Warszawa dowiezie seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Gdzie znajdują się punkty szczepień?