Akcja ratunkowa na Wawrze

i

Autor: strazmiejska.waw.pl Akcja ratunkowa na Wawrze

Umierał w starym wojskowym bunkrze - dramatyczna akcja ratownicza na Wawrze

2022-01-21 14:47

Ponad godzinę trwała akcja ratunkowa prowadzona w czwartek, 20. stycznia na Wawrze. Chodziło o życie bezdomnego mężczyzny znalezionego w starym wojskowym bunkrze na terenie dzielnicy. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Ta dramatyczna akcja miała miejsce w czwartkowy wieczór, 20. stycznia. Kwadrans po 20:00 strażnicy miejscy patrolujący tereny Pragi-Południe otrzymali zgłoszenie o wymagającej natychmiastowej pomocy osobie bezdomnej. Zgłaszający przekazał funkcjonariuszom informację wskazującą, że mężczyzna znajduje się na powojskowych terenach przy ulicy Begonii w dzielnicy Wawer. Strażnicy niezwłocznie udali się na miejsce i rozpoczęli poszukiwania. Zbadanie ufortyfikowanego i zadrzewionego terenu okazało się jednak trudniejsze, niż zakładano. Mundurowi tracili już nadzieję na odnalezienie mężczyzny, gdy wśród zwałów śmieci spostrzegli buty.

Wyburzą Mordor? Ciężkie sprzęty rozpruwają biurowce

Bezdomny został uratowany!

Bezdomnego znaleziono pod stertą połamanych mebli i starych kołder. Oddychał, lecz był tak wyziębiony i osłabiony, że nie mógł odpowiadać na pytania. Strażnicy wezwali pogotowie i do jego przyjazdu czuwali przy mężczyźnie. Kolejnym utrudnieniem okazał się sam teren, przez który nie mogła przejechać karetka. Konieczne było dodatkowe wsparcie straży pożarnej, która utorowała drogę karetce. Ratownikom udało się wydobyć mężczyznę z walącego się bunkru, a medycy natychmiast zabrali go do szpitala na Szaserów, gdzie otrzymał niezbędną pomoc.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Źródło: Umierał w starym wojskowym bunkrze - dramatyczna akcja ratownicza na Wawrze