UEFA rozważa przeniesienie finału Ligi Mistrzów z Rosji? Wydano komunikat

i

Autor: Janosch Diggelmann/Unsplash

UEFA rozważa przeniesienie finału Ligi Mistrzów z Rosji? Wydano komunikat

2022-02-22 11:42

UEFA rozważa przeniesienie finału Ligi Mistrzów z Rosji? Według planu ma odbyć się 28 maja na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. W sieci krążą informacje, że finał mógłby się odbyć w Londynie na Wembley. Europejska federacja wydała komunikat w tej sprawie i jak na ten moment wszystko wydaje się jasne.

Po tym jak Władimir Putin wydał dekret o uznaniu niepodległości tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej od federacji UEFA i FIFA oczekuje się wyciągnięcia poważnych konsekwencji wobec Rosji. W Polsce zastanawiamy się nad tym, czy marcowy mecz barażowy powinien się odbyć i w jaki sposób. Pojawiły się informacje, że możliwa będzie zmiana gospodarza a także, że nasza kadra poleci do Rosji na ostatnią chwilę, by rozegrać mecz i w miarę możliwości jak najszybciej wrócić do kraju. Na ten moment, żadna z tych opcji nie jest potwierdzona, a są to wyłącznie medialne pogłoski. Za to w Europie środowisko piłkarskie zastanawia się, czy finał Ligi Mistrzów powinien być rozgrywany na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Pojawiła się także inna lokalizacja. Tą ma być Londyn. UEFA wydała w tej sprawie komunikat i postawiła sprawę jasno, przynajmniej na ten moment.

CZYTAJ TAKŻE: Atak hakerski na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Hakerzy żądają okupu!

UEFA rozważa przeniesienie finału Ligi Mistrzów z Rosji? Wydano komunikat

Finał, który ma odbyć się 28 maja na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu w Rosji jest zagrożony? Na te pogłoski zdecydowanie zareagowała UEFA, dementując je w krótkim komunikacie.

- UEFA stale i uważnie monitoruje sytuację. Obecnie nie ma planów zmiany miejsca - informuje federacja.

Rosyjski dziennik sportowy "Sport Express" donosi, że sytuacja na Ukrainie nie zmieniła planów organizatorów finału Ligi Mistrzów.

- Nie rozmawiamy z UEFA na ten temat. Nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów w tej sprawie. Wspólnie z UEFA przygotowujemy finał Ligi Mistrzów zgodnie z planem. Mamy zaplanowaną wizytę i codziennie normalnie pracujemy. Trudno komentować plotki o przeniesieniu finału. Nie słyszałem żadnych dyskusji na ten temat - mówi Sorokin w "Sport Express".

Lewandowski: Copernicus to mój ulubiony mityng lekkoatletyczny. Najlepszy na świecie
Sonda
Czy mecz Polska - Rosja powinien się odbyć?
Źródło: UEFA rozważa przeniesienie finału Ligi Mistrzów z Rosji? Wydano komunikat