Straż Miejska

i

Autor: Cezary Borysiuk flickr.com Straż miejska

Uchodźczyni z zanikiem pamięci wędrowała po Powiślu - pomogła Straż Miejska

2022-03-11 13:43

Seniorka wraz z rodziną dotarła do warszawy kilka dni wcześniej. Z ustaleń wynika, że przebywająca na dworcu centralnym staruszka miała zamiar udać się do toalety. Ostatecznie wylądowała aż na warszawskim Powiślu! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Do Warszawy ciągle przybywają uchodźczynie i uchodźcy z Ukrainy. Nad ich bezpieczeństwem czuwają służby miejskie, policja i strażnicy miejscy. Ci ostatni opisali na swojej stronie niedawną historię. W środę, 9 marca funkcjonariusze z I Oddziału Terenowego otrzymali około 21.15 zgłoszenie o zagubionej starszej pani, która z wielkim kijem pełniącym rolę laski, spacerowała po ulicy Wilanowskiej na Powiślu. Okazało się, że kobieta nie wiedziała, gdzie się znajduje. Strażników wezwał zaś pochodzący z Ukrainy pracownik sieci dostarczającej jedzenie. Na szczęście patrol znalazł przy 73-latce numer telefonu do syna.

Andrzej Fonfara o nowej roli, polskim boksie i wojnie w Ukrainie

Seniorka bezpiecznie wróciła do rodziny

W porozumieniu się z synem staruszki pomógł jeden z wolontariuszy. Rodzina czekała na Dworcu Centralnym na lokum od miasta. Starsza kobieta miała się udać do dworcowej toalety. Gdy długo nie wracała, najbliżsi zaczęli się niepokoić i poinformowali wolontariuszy o zaginięciu matki. Gdy poszukiwania już trwały, staruszka zawędrowała aż na Powiśle. Strażnicy przetransportowali ją stamtąd do punktu informacyjnego na Dworcu Centralnym, gdzie połączono ją z rodziną.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Uchodźczyni z zanikiem pamięci wędrowała po Powiślu - pomogła Straż Miejska