Tomáš Pekhart

i

Autor: YouTube Legia Warszawa https://www.youtube.com/watch?v=jW0KDX7LoT8 Tomáš Pekhart

Tomas Pekhart opuści Legię? Piłkarz: "Być może to ostatnia szansa, by wyjechać"

2021-06-04 12:13

Tomáš Pekhart gra dla Legii Warszawa od lutego 2020 roku. Razem z klubem wywalczył dwa mistrzostwa kraju, a w ostatnim sezonie został królem strzelców. Czy teraz jeden z najlepszych zawodników Wojskowych odejdzie do innej drużyny? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Tomas Pekhart opuści Legię Warszawa? Kibice klubu z Łazienkowskiej 3 zadają sobie takie pytanie po wywiadzie, jakiego czeski napastnik udzielił serwisowi Interia. Dziennikarze zapytali o przyszłość piłkarza, który dla Wojskowych gra od 2020 roku. Czech podpisał kontrakt z warszawskim klubem 10 lutego. Umowa została zawarta na 2,5 roku. Tomas Pekhart wywalczył wraz z Legią dwa mistrzostwa Polski - w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021. W tym ostatnim został też królem strzelców. Wiele osób uważa Pekharta za jednego z najlepszych piłkarzy Wojskowych. Jego odejście byłoby więc dla klubu dużą stratą. Piłkarz musi jednak trzeźwo patrzeć na swoją karierę. W tym wieku może mieć przed sobą ostatnią szansę na transfer do silnego klubu.

Trening sportów walki

Pekhart o przyszłości w Legii Warszawa

Wywiad z Tomasem Pekhartem przeprowadził serwis Interia Sport. Rozmowa dotyczyła głównie osiągnięć w klubie i odczuć, jakie wobec Legii ma napastnik z Czech. W pewnym momencie padło też pytanie o to, czy zostanie w klubie na następny sezon. Pekhart odpowiedział, że to pytanie trzeba zadać władzom Legii. Chwilę później padło więc inne - czy on sam chciałby zostać na Łazienkowskiej 3.

Na tak sformułowane pytanie Tomas Pekhart odpowiedział bardzo szczerze. Piłkarz przyznał, że bardzo podoba mu się w Legii Warszawa i chciałby w niej zostać. Zaznaczył jednak, że nie wszystko w tej kwestii zależy od niego. Pozostanie w drużynie uzależnił od oferty klubu. Po chwili padły jednak słowa, które kibicom dają do myślenia:

Z drugiej strony mam 32 lata i być może to moja ostatnia szansa, aby wyjechać do silnego klubu. Na razie o tym nie myślałem, bo skupiałem się na finiszu sezonu. W tym momencie mogę powiedzieć jedno: gdybym musiał stąd odejść, byłbym bardzo smutny - powiedział w wywiadzie z Interią.

Te słowa nie są oczywiście potwierdzenie tego, że Tomas Pekhart odejdzie z Legii Warszawa. Można jednak założyć, że piłkarz bardzo poważnie myśli o swojej przyszłości w klubie. Przypomnijmy, że z Wojskowych odchodzą między innymi Paweł Wszołek i Marko Vesovic.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Tomas Pekhart opuści Legię? Piłkarz: "Być może to ostatnia szansa, by wyjechać"