kosmos

i

Autor: pixabay, pexels.com

WYDARZENIA

To będzie naprawdę kosmiczne wydarzenie. Hackathon NASA wraca w październiku do Krakowa

2024-07-08 15:23

Po 11 latach nieobecności NASA Space Apps Challenge wraca do stolicy Małopolski. Już w pierwszy weekend października w Krakowie uczestnicy hackathonu będą mieli możliwość popracować na niepublikowanych danych (w tym danych satelitarnych), zebranych z kilkunastu agencji kosmicznych z całego świata. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają nieszablonowe pomysły i fascynują się eksploracją wszechświata oraz rozwojem naszej planety.

NASA Space Apps Challenge wraca do Krakowa. Na czym polega hackathon?

NASA Space Apps Challenge to cykliczne wydarzenie, które gromadzi na całym świecie dziesiątki tysięcy uczestników. Tegoroczna krakowska edycja, pierwsza po jedenastu latach przerwy, organizowana jest 5-6 października, i będzie największą w całej Europie. Podczas hackathonu pasjonaci kosmosu mają wyjątkową możliwość pracy na niepublikowanych danych z kilkunastu agencji kosmicznych z całego świata, oraz kontaktu z najlepszymi specjalistami z branży. Zespoły zmierzą się z realnymi wyzwaniami, jakie postawią przed nimi eksperci z NASA. Wydarzenie ma formę konkursu - trzy rozwiązania, które zostaną uznane przez jurorów za najlepsze, trafią do globalnej oceny i zawalczą o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnoświatowej. Organizatorami krakowskiej edycji są NASA Space Apps Challenge Kraków: ThinkHackR, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Krakowski Park Technologiczny.

Hackathon NASA w Krakowie. Kto może wziąć udział?

Udział w NASA Space Apps Challenge może wziąć dosłownie każdy. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych eksploracją kosmosu i rozwojem Ziemi, niezależnie od profesji. Uczestnicy mogą pracować samodzielnie lub w zespołach liczących maksymalnie 6 osób. Hackathon skierowany jest zarówno do uczniów, studentów, absolwentów uczelni, ale również pracowników naukowych, doktorantów czy technologów. Do hackathonu mogą zgłaszać się programiści, inżynierowie, konstruktorzy, twórcy startupów, ale także projektanci, artyści, naukowcy, designerzy i innowatorzy. Jak zachęca Wojciech Fiksa, koordynator wydarzenia NASA Space Apps Local Lead:

Jeśli uwielbiasz patrzeć w niebo pełne gwiazd, kosmos jest dla Ciebie zagadką, a podróż, na którą najbardziej czekasz, to ta międzyplanetarna – zapisz się już dziś!"

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zakwalifikowane zespoły mogą liczyć w trakcie wydarzenia na komfortowe stanowisko pracy z odpowiednim zapleczem technicznym, pełne wyżywienie, networking, a także strefę partnerów, wypoczynku i symulatorów. Wydarzenie będzie prowadzone w dwóch językach - polskim i angielskim. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Znamy najpiękniejszą wieś w Małopolsce 2024. Działa tam słynne obserwatorium

Powódź błyskawiczna w Krakowie. Woda potężnym strumieniem zalała centrum miasta

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki
Źródło: To będzie naprawdę kosmiczne wydarzenie. Hackathon NASA wraca w październiku do Krakowa