Szpital Praski przyjmuje niemal wyłącznie pacjentów covidowych

i

Autor: Facebook/Renata Kaznowska wiceprezydent m.st. Warszawy Szpital Praski przyjmuje niemal wyłącznie pacjentów covidowych

Szpital Praski tylko dla pacjentów covidowych. Jest jeden wyjątek. Co z pacjentami?

2021-03-23 20:49

Szpital Praski od poniedziałku niemal tylko dla pacjentów covidowych - taka jest decyzja Ministerstwa Zdrowia. Jedyny wyjątek to Odział Położnictwa, który funkcjonuje tak, jak do tej pory. Funkcjonowanie pozostałych oddziałów zostało ograniczone. Co to oznacza dla pacjentów?

Szpital Praski od poniedziałku przyjmuje niemal wyłącznie pacjentów covidowych. Taka jest decyzja Ministerstwa Zdrowia. - W związku z decyzją Ministra Zdrowia w sprawie przekształcenia 65 łóżek Szpitala Praskiego w Oddział COVID+ dokonaliśmy zmniejszenia i połączenia oddziałów chirurgii ogólnej i ortopedii. Oznacza to ograniczenie ich zakresu funkcjonowania do procedur ratujących życie. Pacjenci mający zaplanowany zabieg w tych oddziałach będą o jego losach informowani indywidualnie. Oddział Położnictwa pracuje normalnie - oddalony od części COVID+ - informuje placówka.

Czytaj także: Karetki oblężone. Chorzy zabierani przez śmigłowce lub strażaków. Nawet 1400 zgłoszeń dziennie!

Szpital otrzymał polecenie, by zapewnić:

  • 55 łóżek dla pacjentów z Covid-19 - w tym 7 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii
  • 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Czytaj także: Wojewoda wezwał na dywanik władze Warszawy? Spór o Szpital Południowy trwa

Trudna sytuacja jest także m.in. w Szpitalu Południowym, gdzie wciąż nie można skompletować kadry. Do tej pory Szpital Południowy podpisał 190 umów z lekarzami. To jednak za mało, żeby szpital działał "pełną parą". 

- 10 miejskich szpitali (w tym 6 z oddziałami covidowymi) od roku, dzień po dniu, ratuje zdrowie i życie mieszkańców Miasto Stołeczne Warszawa zakażonych SARS-CoV-2. Nasi medycy codziennie podejmują walkę z tym groźnym przeciwnikiem. Walczą o zdrowie i życie każdego, z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Tą walkę wygrali dla ponad 4 100 osób hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19. Dziękuje Wam za waszą służbę. Zdrowia dla nas wszystkich - pisze wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko jedna osoba na sto zdobędzie komplet. Czy to ty?

Pytanie 1 z 10
Z podboju jakiego kraju znany jest Hernán Cortés?
Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości
Źródło: Szpital Praski tylko dla pacjentów covidowych. Jest jeden wyjątek. Co z pacjentami?