szczepienia

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe

Szczepienia w zakładach pracy - zapisy już po majówce. KTO BĘDZIE MÓGŁ SIĘ ZASZCZEPIĆ?

2021-04-26 11:35

Szczepienia w zakładach pracy - zapisy już po majówce. KTO BĘDZIE MÓGŁ SIĘ ZASZCZEPIĆ? W poniedziałek na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że po majówce ruszą rejestracje na szczepienia w zakładach pracy. Będzie jednak jeden warunek aby taka akcja w danym zakładzie mogła się odbyć! Jaki?

Szczepienia w zakładach pracy rozpoczną się po majówce. KTO BĘDZIE MÓGŁ SIĘ ZASZCZEPIĆ? Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, iż we wtorek, 4 maja ruszy rejestracja przedsiębiorców, którzy będą chcieli szczepić swoich pracowników. Będzie jeden warunek! Aby takie szczepienie w zakładach pracy mogło się odbyć będzie musiało być przynajmniej 300 chętnych pracowników, lub pracowników oraz ich rodzin - te także będą miały możliwość szczepień w zakładach pracy swoich rodzin.

PUNKTY SZCZEPIEŃ W ZAKŁADACH PRACY

Jak zapowiedział Michał Dworczyk, punkty szczepień w zakładach pracy będą bardzo ważne. Będzie się w nich mogło zaszczepić wiele pracowników oraz ich całe rodziny. Szczegółowe zasady szczepień w zakładach pracy będą jeszcze dziś 26.04 opublikowane na rządowych stronach.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

- Zakłady pracy będą organizowały dla swoich pracowników takie szczepienia. Przez ostatnie dni konsultowaliśmy i wypracowywaliśmy ostateczną wersję zasad na jakich będzie się to odbywało właśnie z pracodawcami - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Michał Dworczyk.

Rejestracja na szczepienia dla chętnych przedsiębiorców ma ruszyć 4 maja, czyli zaraz po majówce. Kiedy jednak dokładnie wystartują szczepienia w zakładach pracy? Tego jak na razie nie wiadomo. Jednak jak zapowiedział Michał Dworczyk, rząd jest przekonany, iż takie szczepienia będą mogły rozpocząć się nawet w maju!

REJESTRACJA I SZCZEPIENIA JUŻ W MAJU?

Nie można wykluczyć jednak, iż zarówno szczepienia jak i sama rejestracja odbędzie się już w maju. - W tej chwili nie jesteśmy w stanie precyzyjnie powiedzieć, że zaczniemy szczepienia, czy nawet pilotaż w zakładach pracy, 15, 12, czy 20 maja. Musimy zaczekać aż się unormuje sytuacja z dostawami do Polski - powiedział Michał Dworczyk.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, Michał Dworczyk mówił również o opóźnieniach w uruchamianiu niektórych Punktów Szczepień Powszechnych. Jak wyjaśnił, jest to konsekwencją przesunięć w terminach dostaw szczepionek do Polski. Przypomnijmy, iż w weekend w Polsce przekroczono liczbę 10 milionów wykonanych szczepień. W pełni zaszczepionych jest w Polsce już ponad 2,6 miliona osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Szczepienia w zakładach pracy - zapisy już po majówce. KTO BĘDZIE MÓGŁ SIĘ ZASZCZEPIĆ?