Światła zgasną 1 grudnia w Warszawie. Jaki jest powód? Na jak długo prąd będzie wyłączony?

2020-12-01 16:29 a.d.
Latarnie zgasną 1 grudnia w Warszawie. Jaki jest powód? Na jak długo prąd będzie wyłączony?
Autor: Canva.com Latarnie zgasną 1 grudnia w Warszawie. Jaki jest powód? Na jak długo prąd będzie wyłączony?

Światła zgasną 1 grudnia w Warszawie. Jaki jest powód? To rodzaj protestu, który zapowiadają samorządowcy, którzy nie zgadzają się na to, aby całość wpływów z podatku PIT trafiała bezpośrednio do budżetu centralnego. Na jak długo prąd będzie wyłączony? Więcej przeczytacie w tym artykule!

Latarnie zgasną 1 grudnia w Warszawie. Jaki jest powód? Na jak długo prąd będzie wyłączony? Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oszacował, że w wyniku wprowadzenia zryczałtowanego podatku PIT samorząd mazowiecki stracić może nawet około 50 mln zł! Oznacza to, że Mazowsze straci nawet od 270 do 280 mln zł. Samorządowcy chcą okazać swój sprzeciw. Między innymi w Warszawie i Gdańsku zgasnąć mają uliczne latarnie.

Latarnie zgasną 1 grudnia w Warszawie - na jak długo?

W nocy z 1 na 2 grudnia urząd miasta nie włączy oświetlenia mostów: Śląsko-Dąbrowskiego, Gdańskiego, Poniatowskiego, Siekierkowskiego, Świętokrzyskiego oraz wiaduktu Markiewicza i ciągu drzew w Alejach Ujazdowskich. Jesteśmy świadomi tego, że dobre oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa, dlatego wyłączamy jedynie światła obiektów, które na bezpieczeństwo nie wpływają. Wszystkie ciągi drogowe, piesze czy rowerowe będą oświetlone jak dotychczas - zapowiadają urzędnicy.

Oszust z portalu randkowego