Strzelec z Targówka - wyrządzone przez niego szkody oszacowano na 10 tys. zł!

2022-05-06 15:07

Dzięki obywatelskiemu ujęciu 31-latek z Targówka nie zdołał uszkodzić więcej aut. Mężczyzna wyszedł na ulicę, by... z wiatrówką "zapolować" na zaparkowane samochody. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Wszystko wydarzyło się około godziny 2:00 w nocy, 5. maja. Policjanci z Targówka otrzymali informację o mężczyźnie ujętym przez świadków jego przestępstwa przy ul. Bolesławieckiej. Mundurowi zastali ich na miejscu, gdy przytrzymywali złapanego 31-latka. Wyjaśnili, że czekając w samochodzie na swojego pracodawcę zauważyli idącego ulicą mężczyznę, który... strzelał z wiatrówki do zaparkowanych pojazdów. Postanowili zareagować - ruszyli za strzelcem, który przez jakiś czas uciekał, lecz szybko opadł z sił. Odłożył wiatrówkę i dał się schwytać. Niestety, jak się wkrótce okazało, udało mu się uszkodzić jedno z aut.

Ostróda. O mały włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Nietrzeźwy i z pożyczoną wiatrówką

Okazało się, że kilka pocisków trafiło w zaparkowaną przy Bolesławickiej toyotę. Funkcjonariusze ustalili jej właściciela i poinformowali go o dalszym postępowaniu prawnym. 31-latek został aresztowany, a wiatrówkę, którą pożyczył od kolegi, zabezpieczono jako dowód w sprawie. Na komendzie wyszło na jaw, że sprawca był nietrzeźwy.

Właściciel uszkodzonego auta wycenił szkodę na prawie 10 tysięcy złotych, ale nie to powinno być teraz największym zmartwieniem strzelca z Targówka. Bardziej może się obawiać więzienia - za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: pragapn.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Strzelec z Targówka - wyrządzone przez niego szkody oszacowano na 10 tys. zł!