Stranger Things. Lot Ikara

i

Autor: Materiały prasowe

Premiera książki

"Stranger Things. Lot Ikara". Caitlin Schneiderhan przedstawia historię Eddiego Munsona

2023-11-08 9:00

8 listopada 20223 roku w wydawnictwie Poradnia K odbyła się premiera książki "Stranger Things. Lot Ikara" autorstwa Caitlin Schneiderhan w tłumaczeniu Pauliny Braiter. Dwa lata przed makabrycznymi wydarzeniami z czwartego sezonu Stranger Things Eddie Munson ma przeczucie, że 1984 to będzie jego rok. Jednym z patronów medialnych jest Eska ROCK.

Hawkins w stanie Indiana to typowe wyczesane amerykańskie miasteczko. Nie dla Eddiego, metalowca i społecznego wyrzutka. Chłopak czuje się tu, jakby nieustannie przebywał w Grobowcach Grozy z Dungeons and Dragons. Całe szczęście, że do końca liceum zostało mu tylko kilka miesięcy i może zabijać czas, grając w RPG w Klubie Ognia Piekielnego i występując w zespole Trupia Trumna.

Ale kiedy pewnego dnia spotyka Paige – dziewczynę, która uciekła z Hawkins i została producentką muzyczną w Los Angeles – czuje, że ma szansę na nowe życie. Wystarczy nagrać taśmę demo z najlepszymi kawałkami Trupiej Trumny i wysłać producentce. Proste! Niestety nagranie kosztuje, a Eddie jest spłukany. Stawka jest jednak zbyt wysoka, aby tak po prostu zrezygnować. Będzie musiał poprosić o pomoc ojca. Nie ma z nim najlepszych relacji, ale to ryzyko może się opłacić…

O autorce

CAITLIN SCHNEIDERHAN to scenarzystka i pisarka, autorka między innymi scenariuszy do serialu Stranger Things. Kiedy miała trzynaście lat, wykluła się z kokonu książek Terry’ego Pratchetta i wciąż uwielbia zabawne historie, mocno osadzone w fantastyce. Urodzona w Silver Spring w stanie Maryland, obecnie mieszka w Los Angeles. I nadal ma półkę pełną książek Terry’ego Pratchetta.

Książkę można nabyć pod tym linkiem: https://poradniak.pl/produkt/stranger-things-lot-ikara/

Stranger Things. Lot Ikara

i

Autor: Materiały prasowe