Starlink dostępny w Polsce! Jak użyć internetu od Elona Muska?

i

Autor: freeimages.com/jenny w.

Starlink dostępny w Polsce! Jak użyć internetu od Elona Muska?

2021-02-11 10:38

O tym, że Elon Musk wyprzedza swoje czasy, słyszał już chyba każdy. Tym razem twórca Tesli postanowił zainwestować w satelitarny internet, który co ciekawe, jest dostępny w Polsce! Jak go użyć?

Elon Musk jest postacią, która dała się poznać jako wizjoner i ekscentryk z wieloma odważnymi ruchami na koncie. Tym razem głośno robi się o internecie Starlink, który jest kolejnym ważnym projektem Elona Muska. O co chodzi? Starlink to rodzaj sieci, która ma opleść całą planetę, dzięki czemu, nawet w najdalszych zakątkach świata dostępny będzie internet. Wszystko dzięki satelitom, których docelowo ma być 12 tysięcy, a które mają łączyć się ze sobą, dostarczając wszędzie internet. Na początku technologia wystartowała dla 10 tysięcy użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii, jednak teraz ma wystartować opcja dla innych użytkowników, również dla tych w Polsce.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Starlink dostępny w Polsce? Ile to będzie kosztować?

Na reddicie pojawiła się informacja, że Starlink uruchamia opcję zarezerwowania pakietu dla siebie. Wchodząc na stronę Starlink.com, można zapisać się po swój pakiet, jednak nie jest to takie tanie. Za wysyłkę sprzętu trzeba zapłacić 276 zł, za stację odbiorczą trzeba zapłacić 2269 zł, a abonament to 449 zł! Cena dosłownie z kosmosu, a i prędkość nie jest powalająca, bo feruje przepustowość od 50 do 150 Mb/s przy opóźnieniu 20-40 ms. Docelowo, przepustowośc ma sięgać do 1 GB/s, co raczej nie martwi Elona Muska, który podkreślał, że celem nie jest prędkość, a dostarczenie internetu wszędzie na naszej planecie.

Bernie Sanders - MEMY