Śmiertelnie niebezpieczne drzewa znikną z Parku Praskiego - jest zgoda na wycinkę

2020-11-09 18:14 AP
Drzewo w Parku Praskim
Autor: https://www.facebook.com/ZarzadZieleniWarszawy/photos/oa.1068149726956618/2841711596060622 Drzewo w Parku Praskim

Zarząd Zieleni wytnie stare, schorowane drzewa w Parku Praskim. Zielone światło do ich usunięcia dał wojewódzki konserwator zabytków. Zgoda była konieczna, bo cały park podlega ochronie.

Drzewo runęło na DK51 między jadącymi samochodami!

Park Praski: Stare drzewa zagrażają przechodniom

Zarząd Zieleni w lipcu dokonał szczegółowej inwentaryzacji blisko dwóch tysięcy trzystu drzew w Parku Praskim. Okazało się, że 14 z nich jest w fatalnym stanie i zagraża przechodniom.

- Wskazania drzew do usunięcia nastąpiło na podstawie kilkustopniowego procesu badań. Wykonano m.in. testy obciążeniowe i badania tomografem - mówi rzeczniczka Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Anna Stopińska.

Jak zapewniają urzędnicy po drzewach nie zostaną puste miejsca. W tym i następnym roku pojawią się nowe nasadzenia. Nie będą oczywiście tak imponujące jak pozostałe drzewa w tym zabytkowym parku. Przede wszystkim jednak nie będą niebezpieczne, przez co ma już nie dochodzić do takich dramatów, jak nieco ponad dwa lata temu.

Chore drzewo runęło wtedy na rodzinę wypoczywającą na ławce właśnie w Parku Praskim. Zginęła półroczna dziewczynka. W sierpniu tego roku ruszył proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadają trzy osoby, które pracowały wtedy w Zarządzie Zieleni i odpowiadały za sprawdzanie stanu drzew w parku.

Nasi Partnerzy polecają