Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego? Wszystko w rękach stołecznych radnych!

i

Autor: Andrzej Błaszczak Andrzej Błaszczak

Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego? Wszystko w rękach stołecznych radnych!

2021-03-10 14:38

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaproponował, by Schronisko na Paluchu otrzymało imię po Janie Lityńskim – działaczu Solidarności, który utonął w lutym ratując psa. Prezydent stolicy chce przedstawić ten pomysł na sesji rady miasta.

"Kochał ludzi i kochał zwierzęta" - powiedział Rafał Trzaskowski, który chce, by Schronisko na Paluchu nosiło imię Jana Lityńskiego. Jak potwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, swoją inicjatywę prezydent stolicy chce przedstawić na sesji rady miasta. Rafał Trzaskowski poinformował o swoim pomyśle we wtorek na swoim profilu w mediach społecznościowych. Napisał: "Jutro żegnamy Jana Lityńskiego. Człowieka prawego i dobrego. Człowieka, który całe życie pomagał. Kochał ludzi i kochał zwierzęta - zginął ratując swojego psa. Chcę, żeby pamięć o bohaterze czasów 'Solidarności' i walki o wolność przetrwała, żeby miał swój symbol". Zapowiedział, że wystąpi do rady miasta o nadanie imienia Jana Lityńskiego "instytucji, która jest wzorcem dobra i opieki nad słabszymi - warszawskiemu schronisku dla zwierząt Na Paluchu".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ostatnie pożegnanie Jana Lityńskiego. Wzruszające słowa podczas mszy
Sonda
Czy nadanie imienia Jana Litynskiego schronisku dla psow to dobry pomysł?
Źródło: Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego? Wszystko w rękach stołecznych radnych!