Ruszyła akcja "Zaszczep się w majówkę". OGROMNE KOLEJKI do punktów [ZDJĘCIA]

2021-05-01 9:12

Ruszyła akcja "Zaszczep się w majówkę". We wszystkich miastach wojewódzkich w specjalnych punktach mieszkańcy mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Chętnych nie brakuje. Od samego rana do punktów ustawiają się ogromne kolejki.

Od 1 do 3 maja w całej Polsce trwa akcja "Zaszczep się na majówkę". Wszystkie osoby, które mają aktywne e-skierowanie mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wystarczy przyjść do punktu znajdującego się w danym mieście wojewódzkim, zaczekać na swoją kolej i przyjąć szczepienie. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: W tych miejscach zaszczepisz się w majówkę bez rejestracji! [ADRESY, 1-3.05.2021]

Chętnych do szczepienia bez rejestracji nie brakuje. Już od samego rana do punktów szczepień ustawiają się ogromne kolejki. W Krakowie kolejka ciągnie się na kilkaset metrów - wokół Sukiennic i dalej w kierunku Małego Rynku. - Ruszyliśmy w Małopolsce z rządową akcją "Zaszczep się w majówkę". Krakowski rynek znów tętni życiem.Są już pierwsi zaszczepieni - napisał na swoim profilu facebookowym Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski.

Kolejka przed mobilnym punktem szczepień na placu bankowym

Od rana szczepienia trwają także w Olsztynie. Pierwsi pacjenci czekali w kolejce już od czwartej rano! - Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji! Chociaż na nią liczyliśmy - podaje Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Około godziny 10.00 Pomorski Urząd Wojewódzki podał, że do punktu szczepień ustawiła się już kolejka 800 osób. Ze względu na ogromne zainteresowanie akcją, medycy z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej postanowili szczepić o godzinę dłużej - do 20.00. W ciągu godziny zaszczepionych zostaje około 100 osób.

Źródło: Trwa akcja "Zaszczep się w majówkę". GIGANTYCZNE KOLEJKI do punktów [ZDJĘCIA]