Dzik/ zdjęcie poglądowe

i

Autor: Bramans/Wikimedia Commons

Musieli inaczej nazwać dzika z Rosji! "Żadna świnia nie zasługuje na to, by nosić takie imię"

2022-04-22 13:16

Pochodzący z Rosji dzik o imieniu Putin z rezerwatu w Bawarii na południowym wschodzie Niemiec dostał nowe imię - jego opiekunowie zdecydowali się na zmianę z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W rezerwacie Waldhaus Mehlmeisel w Bawarii przebywa rosyjski dzik. Dotychczas nosił on imię Putin. W rezerwacie odbyła się ceremonia, podczas której imię dzika zmieniono z Putin na Eberhofer. Nowe imię nawiązuje do postaci policjanta z popularnej w Bawarii serii książek i zostało wybrane przez internautów w konkursie ogłoszonym w mediach społecznościowych.

Zarządca rezerwatu Eckard Mickish wyjaśnił, że ważący 200 kg dzik nosił imię po prezydencie Rosji Władimirze Putinie ze względu na swoje pochodzenie. Po rosyjskiej agresji na Ukrainie "żart" przestał śmieszyć, a jakiekolwiek skojarzenia z rosyjskim prezydentem stały się niepożądane.

Okazało się, że żadna świnia nie zasługuje na to, by nosić takie imię

- mówił Mickisch agencji DPA cytowany przez Deutsche Welle.

Jednak gdy wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, przedstawianie zwierzęcia odwiedzającym park stało się problematyczne, a pracowników ośrodka niepokoiło zwłaszcza, jak mogą się poczuć goście z Ukrainy - relacjonuje Reuters

Dziki sieją grozę w Wawrze
Źródło: Musieli inaczej nazwać dzika z Rosji! "Żadna świnia nie zasługuje na to, by nosić takie imię"