Restauracja Der Elefant na placu Bankowym w Warszawie

i

Autor: fot. Der Elefant Restauracja Der Elefant na placu Bankowym w Warszawie

​Restauracje w Warszawie TYLKO tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców! Sprawdź listę

2021-12-08 19:15

W Warszawie przybywa barów, gdzie przy wejściu są sprawdzane certyfikaty covidowe. Takie restrykcje obowiązują m.in. w klubie SPATIF i w Wozowni niedaleko placu Trzech Krzyży. - W tej sytuacji była to jedyna słuszna decyzja, za którą dostajemy podziękowania od klientów - mówi właściciel restauracji Der Elefant Artur Jarczyński, która jako pierwsza w stolicy odważyła się na ten krok.

Dlaczego warto jeść pomarańcze?

Restauracje tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców!

Na gastronomicznej mapie Warszawy rośnie liczba restauracji, które wpuszczają wyłącznie osoby zaszczepione. ​Przy wejściu są sprawdzane certyfikaty covidowe. Takie restrykcje obowiązują m.in.:

  • w klubie SPATIF,
  • restauracji Der Elefant na placu Bankowym
  • i w Wozowni przy placu Trzech Krzyży.

Stałych klientów to cieszy. - Pracuję niedaleko, chodzę tutaj od lat na obiady. Przez pandemię unikałam knajp, a teraz się cieszę, że są miejsca, gdzie mogę zjeść i czuć się bezpiecznie. To dobry kierunek. Tak jest wszędzie. Byłam we Francji i we Włoszech, gdzie takie restrykcje od dawna obowiązują - mówią nam klienci Wozowni.

Restauracjom dla zaszczepionych przybywa klientów!

Jako pierwsza w Warszawie na wprowadzenie pandemicznych zasad wstępu odważyła się restauracja Der Elefant na placu Bankowym. Jej właściciel tłumaczył w rozmowie z nami, że w obecnej sytuacja to była jedyna słuszna decyzja. - Jeśli chcemy oferować dobrą kuchnię, musimy też zaoferować bezpieczeństwo. Certyfikaty covidowe są sprawdzane przez restauratorów w cywilizowanym świecie - mówi właściciel restauracji Der Elefant Artur Jarczyński.

Restaurator nie ukrywa też, że restauracja na tej decyzji zyskała. - W okresie przedświątecznym wiele firm do nas się zgłasza właśnie ze względu na takie, a nie inne zasady. Widzimy same plusy tej decyzji. Przede wszystkim jeżeli uchroniliśmy kogokolwiek przed potencjalnym zagrożeniem to jest warte wszystkich pieniędzy. Wpuszczamy jedynie zaszczepionych i ozdrowieńców, sprawdzamy certyfikaty przy wejściu i codziennie słyszymy podziękowania, że jako pierwsi w Warszawie zdecydowaliśmy się na ten krok - dodaje Jarczyński. Od lipca restauratorzy w całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce, mogą korzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej, weryfikującej covidowe certyfikaty przez odczytywanie kodu QR.

Czytaj także: Policja pokazuje przedmioty z kradzieży w Warszawie - być może ROZPOZNACIE SWOJĄ WŁASNOŚĆ!

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"
Źródło: ​Restauracje w Warszawie TYLKO dla zaszczepionych i ozdrowieńców! Sprawdź listę