Masowy punkt szczepień w Warszawie

i

Autor: mat. pras. / UM Warszawa

Punkty szczepień masowych w Warszawie - od kiedy rejestracja?

2021-04-28 11:34

Przygotowywanie i wyposażanie Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych już na finiszu. Według przewidywań miasta, jednostki będą mogły zaszczepić 60 tysięcy osób tygodniowo. Prezydent Warszawy zapewnił, że prace nad uruchomieniem punktów postępują szybko. Padła też data otwarcia rejestracji. Poznacie ją w naszym artykule.

Punkty szczepień masowych w Warszawie - od kiedy rejestracja? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób mieszkających w stolicy. Uruchomienie punktów zaplanowano wstępnie na 14 maja. Początkowo mówiono o zorganizowaniu 13 takich punktów na terenie Warszawy. Podczas konsultacji władz miasta z wojewodą mazowieckim i mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia zdecydowano, że powstaną tylko 4 punkty szczepień masowych. Rafał Trzaskowski opublikował niedawno w mediach społecznościowych zdjęcia z przygotowywania jednego z nich. Prace trwają szybko, a personel jest już szkolony. Wszystko wskazuje na to, że punkty szczepień masowych ruszą zgodnie z planem. Wydajność punktów prognozowana jest na poziomie 60 tysięcy szczepień tygodniowo. Wiadomo już, od kiedy będzie się można rejestrować na szczepienia w czterech lokalizacjach Warszawy.

Politycy zachęcają do szczepień i apelują do Brauna i Korwin-Mikkego

Od kiedy rejestracja w punktach szczepień masowych?

Padła też konkretna data uruchomienia rejestracji na szczepienia. W poście Rafała Trzaskowskiego czytamy - Chcemy, żeby już od najbliższego piątku warszawianki i warszawiacy mogli rejestrować się do szczepienia w naszych nowych punktach. Rejestracje będą więc najprawdopodobniej otwarte od 30.04.

Punkty szczepień masowych - adresy

Warszawskie punkty szczepień masowych zlokalizowane będą pod tymi adresami:

  • Wawer - ul. Żagańska 1A - niedaleko urzędu dzielnicy Wawer,
  • Białołęka - ul. Stumykowa 21,
  • Targówek - ul. Ossowskiego 25,
  • Śródmieście - ul. Łazienkowska 3 - Stadion Legii Warszawa, gdzie ma powstać Centralny Punkt Szczepień Masowych.

Należy pamiętać, że punkty szczepień masowych w Warszawie, podobnie jak te w całej Polsce, zależne są od rządowych dostaw szczepionek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: Punkty szczepień masowych w Warszawie - od kiedy rejestracja?