Puchar Świata w siatkówce plażowej ponownie w Warszawie! Szczegóły wydarzenia

i

Autor: Materiały prasowe Puchar Świata w siatkówce plażowej - szczegóły

Puchar Świata w siatkówce plażowej ponownie w Warszawie! Szczegóły wydarzenia

2023-08-07 12:33

Od 10 do 13 sierpnia 2023 r. na boiskach warszawskiego Monta Beach Volley Club odbędzie się Puchar Świata w siatkówce plażowej VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by Kyocera. W konferencji prasowej zapowiadającej imprezę uczestniczyli m.in. sportowcy, którzy rywalizować będą o triumf w warszawskim turnieju – duet Katarzyna Kociołek, Marta Łodej oraz Maciej Rudol, który zagra w parze z Pawłem Lewandowskim.

Na boiskach warszawskiego klubu piłki siatkowej Monta Beach Volley Club te prestiżowe zawody odbywać się będą już po raz czwarty – latach 2018-19 rozgrywano tu turnieje FIVB Beach Volleyball World Tour, a w ubiegłym roku zawody przeprowadzono już w nowej formule – VW Beach Pro Tour.

Siatkówka plażowa nieustannie się rozwija, a my podążamy za tymi zmianami. W ubiegłym roku, po pandemicznej przerwie, ponownie zorganizowaliśmy na boiskach Monta Beach Volley Club turniej Pucharu Świata, tym razem w randze VW Beach Pro Tour Futures. I choć sytuacja gospodarcza w Polsce i na świecie nadal nie jest łatwa – idziemy do przodu, bo siatkówka plażowa to nasza pasja i misja – powiedział Piotr Kamiński, dyrektor turnieju i szef Monta Beach Volley Club.

Szymon Jadczak : nie boją się chodzić na mecze Wisły. 4 tysiące kiboli krzyczało moje nazwisko

Czołowi polscy sportowcy

W stołecznym turnieju zawsze świetnie sobie radzą reprezentanci Polski. Także w tym roku warszawscy kibice będą mogli wspierać dopingiem czołowe polskie pary siatkarek i siatkarzy plażowych, m.in. srebrnych medalistów warszawskiego turnieju z ubiegłego roku – Katarzynę Kociołek i Martę Łodej oraz Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka, a także Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz oraz Macieja Rudola z Pawłem Lewandowskim.

Rok temu zajęłyśmy tu drugie miejsce i żeby nie stracić punktów rankingowych, musimy to co najmniej powtórzyć. Niedawno miałyśmy małą „awarię” z kontuzjami i trenujemy na pełnych obrotach dopiero od dwóch tygodni. Ale zapewniam, że na sierpniowym turnieju w Moncie damy z siebie wszystko. Tym bardziej, że panuje tu zawsze świetna atmosfera i jest super klimat do gry – powiedziała Katarzyna Kociołek.

Podobnie jak Kasia nie mogę się doczekać startu tutaj. Trenujemy na boiskach Monty często, znamy je dobrze, więc będziemy grać właściwie u siebie. A wiadomo, że doping swoich kibiców potrafi ponieść i niesamowicie zmobilizować – dodała Marta Łodej.

Przed Pro Tourem w Warszawie wystartuję jeszcze na Mistrzostwach Europy w Wiedniu. Zagram tam w parze z Bartkiem Łosiakiem i liczymy na jak najlepsze miejsce. Potem wracam już do Polski i będziemy przygotowywać się z Pawłem Lewandowskim do turnieju w klubie Monta. Jestem przekonany, że ta krótka rozłąka z Pawłem na czas Mistrzostw Europy dobrze na nas wpłynie i w Warszawie pokażemy się z dobrej strony – powiedział Maciej Rudol.

Jak w praktyce wygląda trening siatkarski na piasku dziennikarze mogli się przekonać obserwując znanego z parkietów PlusLigi Jana Króla ćwiczącego pod okiem najbardziej utytułowanej polskiej siatkarki plażowej Kingi Wojtasik. Oboje będą wspierać swoim doświadczeniem organizatorów Pucharu Świata VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by Kyocera.

Organizacja i rozwój turnieju nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów i partnerów. W tym roku do tego grona, jako sponsor tytularny, dołączyła marka Kyocera.

Koncern Kyoto Ceramics Company, obecnie Kyocera, powstał w 1959 roku w Kyoto. Sport wpisuje się w DNA naszego japońskiego partnera, działającego wg 12 zasad skutecznego zarządzania dra Kazuo Inamoriego, jej założyciela. Należą do nich m.in. ambicja, sumienna i systematyczna praca, ćwiczenie żelaznej woli i partnerstwo. Wszystkie z nich towarzyszą sportowcom w dążeniu do osiągnięcia celów. Dotychczas sponsorowane przez Kyocerę dyscypliny to hokej, koszykówka, piłka nożna, judo, w tym Arcus Kyocera Judo Klub. W przypadku siatkówki plażowej dołączamy kolejny element – obcowanie z naturą i ekologię, która jest dla koncernu z Kyoto bardzo istotna – powiedział Michał Gembal CMO ARCUS S.A., przedstawiciela Kyocery w Polsce.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia

Na 10 sierpnia 2023 r. zaplanowano kwalifikacje do turnieju głównego VW Beach Pro Tor Futures Warsaw by Kyocera, od 11 sierpnia rywalizacja toczyć się będzie w grupach, a następnie systemem pucharowym. W sobotę 12 sierpnia rozegrane zostaną ćwierćfinały (kobiety w godz. 15.30-17.30, mężczyźni od 17.30 do 19.30). Niedziela 13 sierpnia rozpocznie się od półfinałów kobiet w godz. 10.00-12.00, a następnie mężczyzn. Na godz. 14.15 zaplanowano mecz o 3. miejsce kobiet, a godzinę później panów. Finał kobiet rozpocznie się o godz. 16.30, a mężczyzn o 17.30.  

Na wszystkie mecze wstęp dla kibiców będzie wolny. W czasie turnieju organizatorzy zaplanowali także szereg atrakcji pozasportowych dla mieszkańców Warszawy wypoczywających nad Wisłą, z których także korzystać będzie można bezpłatnie.

Podczas całego turnieju działać będzie także ogólnodostępne miasteczko plażowe. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach i atrakcjach przygotowanych przez naszych partnerów, do strefy dla dzieci prowadzonej przez doświadczonych animatorów oraz do strefy gastronomicznej. Rozrywkę i relaks w wakacyjnym klimacie zapewnią także wieczorne koncerty i imprezy muzyczne na plaży obok klubu – zapewnia Piotr Kamiński.

Cykl Beach Pro Tour w ubiegłym roku zastąpił rozgrywki FIVB Baech Volleyball World Tour. Organizatorem nowej formuły rywalizacji jest Volleyball World, które powstało jako partnerstwo pomiędzy Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej (FIVB) oraz CVC Capital Partners w celu pobudzenia rozwoju, innowacji i inwestycji w siatkówkę na całym świecie.

Organizatorem VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by Kyocera jest klub siatkówki plażowej Monta Beach Volley Club.