antycovid

i

Autor: Pixaby Protesty antycovidowców w całej Polsce już weekend. Może być naprawdę gorąco!

Protest ANTYCOVID w Warszawie - gdzie i kiedy manifestacja? Czy będą utrudnienia?

2021-04-15 11:43

W Warszawie planowany jest kolejny protest środowisk sprzeciwiających się wszelkim obostrzeniom związanym z epidemią COVID-19 w Polsce. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie i kiedy jest organizowany oraz czy można spodziewać się utrudnień.

Protest antycovid w Warszawie - gdzie i kiedy manifestacja? Czy będą utrudnienia? Takie pytania mogą sobie zadawać wszyscy mieszkańcy Stolicy, którzy słyszeli już o planowanej manifestacji. Organizują ją warszawskie i łódzkie środowiska osób domagających się zniesienia obostrzeń wprowadzonych w Polsce przez pandemię koronawirusa. Protestujący podważają zasadność ograniczeń twierdząc, że wprowadzenie restrykcji związanych z COVID-19 to forma odbierania wolności społeczeństwu. Protesty antycovidowe odbywały się w Stolicy już kilka razy. Wiele osób uważa, że manifestacje antycovidowe stanowią duże zagrożenie dla mieszkańców miast, gdyż manifestujący nie przestrzegają zasad takich, jak chociażby zakrywanie ust i nosa maseczką. Czy planowany protest w Warszawie wywoła większe utrudnienia w funkcjonowaniu miasta? By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba się dowiedzieć, gdzie i kiedy będzie organizowany.

Śmierć na schodach szpitala

Gdzie i kiedy protest antycovidowy w Warszawie?

Organizatorzy zaplanowali nietypową formę protestu. Manifestacja ma mieć charakter pokojowego spotkania pod hasłem "Muzyczny piknik wolności". Na miejsce protestu wybrano Park Młociński, a wszystko odbędzie się w sobotę 17.04.2021 (od godziny 14:00). Protest ma się skupiać przede wszystkim na występach muzycznych. Organizatorzy nie wykluczają jednak innych akcji. W komunikacie na Facebooku czytamy:

A gdy plener się znudzi... Strategiczne przemieszczenie i... Dalszy ciąg szalonej zabawy!!!

Protest antycovidowy w Warszawie 17.04 - czy będą utrudnienia?

Protest ma się odbywać w Parku Młocińskim. Nowe zasady bezpieczeństwa przewidują, że na terenach parkowych niewymagane jest noszenie maseczek. Mało prawdopodobne są więc interwencje policji i straży miejskiej. Możliwe jednak, że w okolicy pojawi się więcej patroli mundurowych.

Źródło: Protest ANTYCOVID w Warszawie - gdzie i kiedy manifestacja? Czy będą utrudnienia?