Prawdopodobnie padł rekord temperatury na Ziemi. To się nazywa upał

i

Autor: freeimages.com/José Gregorio Sánchez Duarte

Prawdopodobnie padł rekord temperatury na Ziemi. To się nazywa upał

2021-07-16 11:30

Upały dają się we znaki wszystkim, jednak te ponad 30 stopni Celsjusza na termometrze jest niczym, w porównaniu z tym co odnotowano w Kalifornii. Mówi się, że padł rekord temperatury na Ziemi!

Upały dają się we znaki każdemu, jednak porównując to co mamy obecnie, czyli te 30 kilka stopni, do tego co odnotowano w Kalifornii, to możemy przestać narzekać. Według specjalistów, to właśnie tam padł rekord temperatury na Ziemi. Ile zanotowały termometry?

Balkon - najlepszy salon pod słońcem

Padł rekord temperatury na Ziemi! Ile odnotowano w Kalifornii?

W sobotę 10 lipca 2021, dokładnie o godzinie 16:54 czasu lokalnego, temperatura w okolicach Furnace Creek osiągnęła 54,44 stopnia Celsjusza! To jednak nie koniec, bo w niedzielę odnotowano już 56 stopni Celsjusza. Eksperci musza dokładnie sprawdzić czy to najwyższa temperatura w historii, jednak wygląda na to, że tak. Pojawiają się jednak głosy, że rekord mógł paść dużo wcześniej, a dokładniej w 1913 roku. Wiele osób podważa to, ponieważ w tamtych czasach pomiary mogły być niedokładne. Cóż, pozostaje czekać i trochę się niepokoić... Chyba nikt nie chciałby, aby takie temperatury pojawiły się w Polsce. Te 30 stopni to już max wytrzymałości.

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?