Powiedzieli sobie tak i poszli na front! Wzruszająca historia młodego małżeństwa w czasie wojny [ZDJĘCIA]

i

Autor: twitter.com

Powiedzieli sobie "tak" i poszli na front! Zamiast dzwonów kościelnych usłyszeli syreny alarmowe [ZDJĘCIA]

2022-03-01 10:42

Ukraińska para w obliczy wojny zdecydowała się na wcześniejszy ślub niż planowali. Najpierw powiedzieli sobie sakramentalne "tak", żeby później walczyć o obronę swojej ojczyzny już jako małżeństwo.Wzruszająca historia młodego małżeństwa w czasie wojny [ZDJĘCIA]

"I że cię nie opuszczę aż do śmierci" nabrało zupełnie innego znaczenia kiedy padało z ust tej dwójki młodych zakochanych w sobie małżonków. Jak podaje CNN, nie był to dzień ślubu, który sobie wyobrażali, ale gdy Rosja zaatakowała ich kraj w czwartek, Yaryna Arieva i jej partner Światosław Fursin rzucili się, aby zawiązać węzeł z dźwiękiem syren alarmowych dzwoniących w uszach. 

 

"To było bardzo przerażające" - powiedziała CNN Arieva, która poślubiła swojego partnera w kijowskim monasterze św. Michała.

Ich ślub, choć był planowany na początek maja, w takich okolicznościach, jakie zastali 24 lutego - termin uległ zmianie. Para, która poznała się w październiku 2019 roku na proteście w centrum Kijowa, zdecydowała, że chce się pobrać, ponieważ nie jest pewna, co przyniesie ich przyszłość."Sytuacja jest trudna. Będziemy walczyć o naszą ziemię" - powiedziała Arieva. "Być może uda nam się umrzeć, a przed tym wszystkim chcieliśmy być razem"

Para żyje nadzieją, że Rosja się wycofa, a oni wkrótce będą mogli celebrować swoje małżeństwo.

Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?
Ważne żeby być razem! Integracyjny bal Fundacji Świat na Tak
Źródło: Powiedzieli sobie "tak" i poszli na front! Zamiast kościelnych dzwonów usłyszeli syreny alarmowe [ZDJĘCIA]