Południowa Obdwodnica Warszawy otwarta dla kierowców! Odcinki B i C już gotowe

2020-12-22 12:31 SM STAN
Tak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy kilka godzin przed otwarciem
Autor: Grzegorz Nalewajko, GDDKiA

Fragment Południowej Obwodnicy Warszawy od 22.12.2020 będzie dostępny dla kierowców. Będą mogli skorzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. Udostępnione zostaną również kolejne relacje ruchu na węźle Lubelska stanowiącym połączenie autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S2 i S17. Oddane odcinki ułatwią przemieszczanie się pomiędzy Wilanowem i Wawrem, a także połączenie stolicy z Siedlcami i Lublinem.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Południowa Obwodnica Warszawy już gotowa!

Fragment Południowej Obwodnicy Warszawy od 22.12.2020 jest dostępny dla kierowców. Będą mogli skorzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. Udostępnione zostaną również kolejne relacje ruchu na węźle Lubelska stanowiącym połączenie autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S2 i S17. Oddane odcinki ułatwią przemieszczanie się pomiędzy Wilanowem i Wawrem, a także połączenie stolicy z Siedlcami i Lublinem.

To niezwykle ważna inwestycja - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia. - Ta obwodnica wraz z odcinkiem, który oddamy za pół roku z najdłuższym tunelem w Polsce, ponad 2-kilometrowym tunelem, który jest budowany, będzie obwodnicą, która nie będzie służyła tylko mieszkańcom, ale też przyciągnie przedsiębiorców - dodał Morawiecki.

Czytaj także: Miała prowadzić do obwodnicy Warszawy, ale... urywa się w polu. Kiedy powstanie nowa droga?

Południowa Obwodnica Warszawy jest drogą wyczekiwaną od lat - podkreślał minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. - Drogą, która ułatwi komunikację w kierunku wschodniej granicy Polski. Nie tylko z centrum naszego kraju, ale z każdego zakątka - podkreślił minister.

Udostępnione zostały również kolejne połączenia na węźle Lubelska, którymi wjedziemy na autostradę A2, oraz drogi ekspresowe S2 i S17. To poprawi podróż ze stolicy do Siedlec i Lublina.

QUIZ: Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy... sto lat temu? Nie uwierzysz, co to były za przepisy!

Pytanie 1 z 15
Co należy zrobić przy skręcie w prawo?
Nasi Partnerzy polecają