Pogodowa karuzela w Polsce. Deszcz, śnieg i oblodzenia. Wichury w Wigilię. Ostrzeżenie dla CAŁEJ Polski!

i

Autor: Marcin Wziontek/canva Pogodowa karuzela w Polsce. Deszcz, śnieg i oblodzenia. Wichury w Wigilię. Ostrzeżenie dla CAŁEJ Polski!

Pogodowa karuzela w Polsce. Deszcz, śnieg i oblodzenia. Wichury w Wigilię. Ostrzeżenie dla CAŁEJ Polski!

2021-12-23 10:34

Najbliższe godziny w pogodzie nie zapowiadają się dobrze. Polskę przykryje mocna warstwa chmur. A te przyniosą nam opady śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Niebezpiecznie zrobi się na drogach i ulicach. Trzeba spodziewać się gołoledzi i oblodzeń. Będzie też mocno wiało.

Pogoda w Wigilię 2021. Będzie mocno wiać!

Czeka nas istne szaleństwo w pogodzie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, czekają nas białe Święta Bożego Narodzenia, jednak nie we wszystkich rejonach Polski. Śnieg na pewno znajdziemy m.in. na Podhalu. Gdzie jeszcze? Sprawdźcie:

W tej części Polski święta będą białe! IMGW opublikowało najnowszą prognozę pogody na Boże Narodzenie 2021

Niestety w Wigilię musimy też spodziewać się odwilży. Z zachodu na wschód przemknie przez nasz kraju układ niskiego ciśnienia. Spadnie śnieg, ale szybko się stopi, bo temperatura będzie na plusie. Jak podaje portal Twoja Pogoda, najszybciej jego braki odczują mieszkańcy województw zachodnich oraz centrum Polski. Wieczorem w Wigilię trzeba spodziewać się tam opadów deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Na południu kraju temperatura wzrośnie nawet do 7 stopni Celsjusza. Mróz utrzyma się tylko na północnym-wschodzie kraju.

Kraków: Żywa szopka po raz drugi w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Będzie też mocno wiać. Według portalu Twoja Pogoda porywy wzrosną do 50-60 km/h, a lokalnie nawet do 70 km/h.

To może oznaczać, że w niektórych miejscowościach możliwe są przerwy w dostawach prądu, akurat podczas wigilijnej wieczerzy. Miejmy jednak nadzieję, że wiatr aż tak silny nie będzie. Kierowców przestrzegamy przed bardzo śliskimi drogami - czytamy na stronie.

Pogoda na Boże Narodzenie 2021 (25-26 grudnia)

Lepiej zapowiada się sobota i niedziela. W Boże Narodzenie praktycznie w całej Polsce chwyci mróz. Wyjątkiem będą okolice Krakowa oraz Rzeszowa. Będzie też padać śnieg - pokrywa białego puchu może wzrosnąć o 5 cm. Mocne śnieżyce przetoczą się przez centrum i wschód kraju. Tam spadnie nawet 10 cm śniegu. Kierowcy, miejcie się na baczności!

W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia zima opanuje już cały kraj. Mróz i śnieg pojawi się na południu Polski. Będzie też dużo słońca. Powinno się ono pokazać w całym kraju. Najzimniej będzie na wschodzie kraju, do -5 stopni.

Tak kiedyś świętowano Boże Narodzenie! Zobacz Wigilię na archiwalnych zdjęciach

Źródło: Pogodowa karuzela w Polsce. Deszcz, śnieg i oblodzenia. Wichury w Wigilię. Ostrzeżenie dla CAŁEJ Polski!