Pogoda

i

Autor: theaucitron flickr.com Pogoda

Pogoda na 18-19.06 - jaka aura w piątek i sobotę?

2021-06-17 19:26

Jak informuje IMGW, od Rosji, przez środkową Europę, po Bałkany i Adriatyk rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Reszta kontynentu będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pomiędzy wyżem z centrum nad zachodnią Rosją, a pofalowanym frontem atmosferycznym związanym z ośrodkami niżowymi nad Europą Zachodnią i Skandynawią. Z południowego zachodu nad zachodnią

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, od Rosji, przez środkową Europę, po Bałkany i Adriatyk rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Reszta kontynentu będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pomiędzy wyżem z centrum nad zachodnią Rosją, a pofalowanym frontem atmosferycznym związanym z ośrodkami niżowymi nad Europą Zachodnią i Skandynawią. Z południowego zachodu nad zachodnią Polskę napływać bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, natomiast wschodnia część kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego kontynentalnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i powoli będzie spadać.

Tak kierowca autobusu ratował niepełnosprawną kobietę na wózku
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?

Prognoza pogody na piątek 18.06

W piatek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27 st. C na Podhalu i 28 st. C na wschodzie, około 31 st. C w centrum do 33 st. C miejscami na zachodzie, południowym zachodzie. Chłodniej tylko na Helu, około 25 st. C. Wiatr będzie słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów w porywach do 60 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10 st. C w kotlinach karpackich i 12 st. C na północnym wschodzie, i 17 st. C, 18 st. C na przeważającym obszarze, do 20 na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Sudetów w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody na sobotę 19.06

W sobotę zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Jedynie na zachodzie oraz południowym wschodzie po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego, i tam miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C na Podhalu i 28 st. C na wschodzie, około 31 st. C w centrum do 34 st. C miejscami na zachodzie, południowym zachodzie. Chłodniej tylko na Helu, około 25 st. C. Wiatr będzie słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów w porywach do 65 km/h. W czasie burz porywy do 75 km/h.

Prognoza pogody dla Warszawy

W piątek w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 30 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 17°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W sobote w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Źródło: Pogoda na 18-19.06 - jaka aura w piątek i sobotę?