PKP Intercity rozdaje darmowe bilety na pociąg. Jakie warunki trzeba spełnić?

i

Autor: PKP Intercity PKP Intercity rozdaje darmowe bilety na pociąg. Jakie warunki trzeba spełnić?

PKP Intercity rozdaje darmowe bilety na pociąg. Jakie warunki trzeba spełnić?

2021-05-19 19:55

PKP Intercity szykuje wyjątkową niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Będzie można jechać pociągiem... całkowicie za darmo! Trzeba jednak spełnić pewien warunek! Jaki? Jak pojechać pociągiem PKP Intercity za darmo?

PKP Intercity szykuje niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Będzie można pojechać pociągiem... za darmo!

We wtorek 1 czerwca 2021 roku dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity:

  • Express InterCity Premium (EIP),
  • Express InterCity (EIC),
  • InterCity (IC) o
  • raz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Natomiast dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Ze względu na zasady bezpieczeństwa obowiązujące obecnie na pokładach pociągów PKP Intercity bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia i będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione.

Czytaj także: Kolejny etap budowy metra na Bemowie. Będą zmiany w organizacji ruchu

Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora. Ze szczegółami promocji można zapoznać się na stronie: https://www.intercity.pl/pl/dzien-dziecka-2021/

PKP Intercity posiada ofertę, która pozwala na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci, dzięki niej podróżowanie 1 czerwca może być tym bardziej korzystne cenowo dla rodzin. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Z atrakcyjnych ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie.

Bezpieczne podróże koleją

Od 15 maja w pociągach PKP Intercity znów mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne, natomiast nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc. Na pokładach pociągów nadal obowiązuje również zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Kierownicy pociągów i konduktorzy korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej - maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych.

W składach, w których jest wagon gastronomiczny WARS lub mobilny wózek z poczęstunkami możliwy jest zakup pakietu bezpieczeństwa w postaci płynu dezynfekującego i maseczki. W pociągach kategorii Express InterCity Premium (EIP) pakiet wydawany jest w cenie biletu na życzenie pasażera.

Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Od marca 2020 roku do końca kwietnia br. przewoźnik wykonał już ponad 435 tysięcy dezynfekcji i ponad 16 tysięcy dezynfekcji metodą zamgławiania.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Napiszesz bezbłędnie najtrudniejsze polskie wyrazy? Zdobądź komplet punktów i zostań mistrzem ortografii

Pytanie 1 z 15
Które z poniższych słów jest poprawnie napisane?
"Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko. Posłuchaj głosu rozsądku"- Kampania społeczna PKP PLK także na Podkarpaciu
Źródło: PKP Intercity rozdaje darmowe bilety na pociąg. Jakie warunki trzeba spełnić?