Pijana bezdomna w ciąży w ciężkim stanie zabrana do szpitala. To mogło zakończyć się tragedią!

i

Autor: https://strazmiejska.waw.pl/aktualnosci/praga-polnoc/5196-straznicy-miejscy-pomogli-bezdomnej-ciezarnej-kobiecie Straż Miejska Warszawa

Pijana bezdomna kobieta w ciąży w ciężkim stanie zabrana do szpitala. To mogło zakończyć się tragedią!

2021-10-22 11:04

Zadania Straży Miejskiej nie należą do łatwych. Tym razem patrol podczas kontroli miejsc, w których przebywają bezdomni, w okolicach ulicy Zamoście, zauważył ludzi spożywających alkohol w miejscu publicznym. Okazało się, że wśród nich jest kobieta w ciężkim stanie i zaawansowanej ciąży. Działać trzeba było szybko.

O historii, która mogła skończyć się tragicznie poinformowała na swojej stronie Straż Miejska z Warszawy.

Już po kilku słowach stało się jasne, że stan ciężarnej jest poważny. Przyznała, że w ciągu alkoholowym jest od dłuższego czasu. Dodała, że tylko tego jednego dnia wypiła około dwóch i pół litra wina. Wywiązała się długa, pedagogiczna rozmowa, w trakcie której strażniczka starała się uświadomić przyszłą matkę, na jak wielkie niebezpieczeństwo naraża siebie i nienarodzone córeczki – kobieta przyznała bowiem, że jest w siódmym miesiącu bliźniaczej ciąży.

Pijana bezdomna kobieta w ciąży w ciężkim stanie zabrana do szpitala

Jak czytamy dalej: Pod wpływem wyważonej perswazji i argumentów funkcjonariuszki, zapłakana 29-latka poprosiła o wezwanie pogotowia. Ratownicy po przeprowadzeniu podstawowych badań uznali, że konieczna jest pomoc szpitalna.

Kobieta może w szpitalu liczyć na fachową pomoc. Ponadto w przyszłości może ona poszukać odpowiedniego wsparcia i pomocy.

Zginęli przygnieceni drzewem

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pijana bezdomna kobieta w ciąży w ciężkim stanie zabrana do szpitala. To mogło zakończyć się tragedią!