Pierwsze przymrozki w tym sezonie jeszcze w SIERPNIU! Czas wyciągnąć kurtki i skrobaczki do szyb!

i

Autor: Pixaby Pierwsze przymrozki w tym sezonie jeszcze w SIERPNIU! Czas wyciągnąć kurtki i skrobaczki do szyb!

Pierwsze PRZYMROZKI w tym sezonie jeszcze w SIERPNIU! Czas wyciągnąć kurtki i skrobaczki do szyb!

2021-08-20 14:04

Potężne ochłodzenie zawita do nas pod koniec sierpnia. Przyniesie nam nie tylko ogromny spadek temperatury, ale również pierwsze w tym sezonie przymrozki. Lepiej wyciągnijcie cieplejsze kurtki i swetry. Kierowcom przydadzą się skrobaczki do szyb. Gdzie temperatura spadnie poniżej zera?

Pogoda koniec sierpnia: będą pierwsze przymrozki w tym sezonie

Wszystko wskazuje na to, że jesień zbliża się wielkimi krokami. W Polsce mamy już chłodne poranki i wieczory. Co więcej, końcówka sierpnia zapowiada się także z niskimi temperaturami w ciągu dnia. Na termometrach nie zobaczymy więcej niż 20 kresek. Najzimniej będzie w górach oraz na północy Polski. Dodatkowo, przez nasz kraj przetaczać się będą fronty atmosferyczne, które przyniosą opady deszczu i silny wiatr. Temperatura odczuwalna będzie więc dużo niższa.

Okazuje się, że to jednak nie wszystko. Jak podaje portal "Twoja Pogoda", jeszcze w sierpniu w Polsce pojawią się pierwsze w tym sezonie przymrozki! Wszystko za sprawą wpływu arktycznego powietrza. Temperatury około zera mogą utrzymać się nocą i wczesnym porankiem. Warto więc wyciągnąć z szafy cieplejsze ubrania. Kierowcy za to, niech pokuszą się o skrobaczki do szyb.

W Nowym Targu robią lody z owczego mleka

Przymrozki w Polsce pod koniec sierpnia. Gdzie się pojawią?

Gdzie w Polsce możemy w sierpniu spodziewać się przymrozków? Pierwsze przymrozki mają pojawić się już we wtorek, 24 sierpnia. Jak podaje portal "Twoja pogoda", początkowo wystąpią na północnym wschodzie kraju. Następnie przeniosą się na większość regionów Polski, jednak spodziewajmy się ich tam, gdzie niebo rozpogodzi się na dłużej.

Małe zachmurzenie lub jego brak będzie sprzyjać intensywnemu promieniowaniu ciepła z gruntu w przestrzeń kosmiczną, co znacząco obniży temperaturę powietrza, im bliżej gruntu, tym w większym stopniu. Na ogół temperatura będzie spadać poniżej 5 stopni (lokalnie poniżej zera), a przy gruncie do zera lub lekko poniżej - czytamy na stronie portalu.

Przymrozków przede wszystkim spodziewajmy się więc w rejonach leśnych i górzystych oraz nad ciekami wodnymi i zbiornikami wodnymi. Im bliżej miast, tym temperatura będzie większa.

Źródło: Pierwsze PRZYMROZKI w tym sezonie już w tym tygodniu! Czas wyciągnąć kurtki i skrobaczki do szyb!